Ile kalorii ma pączek?

co zjesc zamiast paczka
Ile kalorii ma pączek?

Powinnam dzisiaj napisać, że tłusty czwartek rządzi się swoimi prawami…, ale tego nie zrobię. Nie tym razem. Nie będę też Was terroryzować i zabraniać przyjemności, chce tylko dać Wam troszkę do myślenia. Bo zamiast pączka można zjeść coś zdrowszego, smaczniejszego i lepszego!

Kiedyś to były pączki… prawdziwa marmolada, lukier i wiórki kokosowe… na próżno szukać dobrej jakości pączków w supermarketach. Czai się w nich mnóstwo dodatków, polepszaczy smaku i bardzo często utwardzone tłuszcze roślinne oraz olej palmowy. Jeśli koniecznie musisz podtrzymywać tą tradycję wybierz pączka dobrej jakości, takiego o krótki składzie, bez polepszaczy oraz dodatków.

1 pączek to ok. 300 kcal

Zamiast pączka możesz wybrać owoce, warzywa lub zdrową przekąskę.

Owoce:

Owoce sprawdzą się w koktajlu, owocowej sałatce lub jako dodatek do jogurt naturalnego, czyż to nie brzmi pysznie?

Warzywa:

Z warzyw można wyczarowań nie tylko frytki, czy chipsy robione w piekarniku z niewielką ilością tłuszczu, ale także warzywne kotlety, które smakują fantastycznie.

Byłabyś w stanie zjeść 42 sztuki kiszonych ogórków zamiast 1 pączka? Ogórki kiszone świetnie niwelują ochotę na słodycze, są niskokaloryczne i zdrowe dla naszych jelit. Jedząc ogórki kiszone nie musisz obawiać się o swoją linię!

Czekoladowe słodkie przekąski z mojego bloga:

Sprawdź moje dietetyczne przepisy, są lepsze niż najbardziej wymyślne pączki świata:

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

7 odpowiedzi

  1. Jeden pączek jeszcze nikomu nie zaszkodził…można go potraktować jako cheat meal…Ważne jednak, aby nie pofolgować sobie za bardzo i nie obżerać się do nieprzytomności.

  2. U mnie były pączki domowej roboty, pewnie też kaloryczne, ale akurat takich sobie nie żałuję, robimy je naprawdę bardzo rzadko, może 2-3 razy do roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *