Pyszna bezglutenowa tarta bolognese na spodzie gryczanym do jedzenia na zimno i na ciepło. Mi zdecydowanie bardziej smakuje na ciepło. Idealna na obiad, bezglutenowa i łatwa w przygotowaniu.

Bezglutenowa tarta bolognese z mięsem z indyka
Pyszna bezglutenowa tarta bolognese na spodzie gryczanym do jedzenia na zimno i na ciepło. Makroskładniki: B97 W200 T106 – 2142 kcal – 5 porcji [ 1 porcja: B19 W40 T21 – 428 kcal ]
Czas całkowitego przygotowania: 45 minuty minut
Porcje: 5
Liczba kalori: 428
Składniki:
- 260 g mąka gryczana
- 80 g masło ghee
- 1 szt. jajko
- 1 szt. białko jajka
- 260 g pierś z indyka eko
- 30 g ser cheddar
- 300 ml przecier pomidorowy lub passata
- 10 g erytrytol
- 20 g oliwki
Przyprawy
- 1 szczypta pieprz i sól
- 1 szczypta curry
- 1 szczypta słodka papryka
- 1 szczypta jalapenio
- 1 szczypta oregano
- 1 szczypta suszony czosnek
- 1 szczypta suszona cebula
Sposób przygotowania:
- Mąkę gryczaną przesiej przez sito.
- Do mąki dodaj zimne masło ghee, jajko oraz 1/3 łyżeczki soli i zagnieć gładkie ciasto.
- Ciasto rozwałkuj, ułóż w duże formie lub dwóch mniejszych formach nasmarowanej tłuszczem i piecz 15 minut w temperaturze 200 st. C.
- W tym czasie pokrój drobno piersi z indyka, wrzuć na patelnie z odrobiną wody i smaż aż mięso się zamknie.
- Do mięsa dodaj sól, pierz, a następnie białko jajka, przecier pomidorowy, curry, paprykę, czosnek, cebulę, oregano, jalapenio i drobno pokrojone oliwki. Smaż jeszcze chwilę pod przykryciem.
- Wyjmij tarte z piekarnika, nałóż farsz, na wierzch zetrzyj ser cheddar, wstaw z powrotem do piekarnika na 15 minut na 180 st. C.
Składniki odżywcze
Kalorie: 428kcal





3 Responses
Dzień dobry.
Przepraszam, że kontaktuję się w taki sposób, ale jest on najpewniejszy, by dotrzeć szybko do Twórcy bloga.
Otóż mam przyjemność powiadomić Cię, że blog Twój został nominowany przez innego uczestnika do konkursu BLOGS from HEART. W związku z powyższym uprzejmie proszę o kontakt na ten adres e-mail: konkurs_blogsfromheart@onet.pl – sprawa pilna.
Pozdrawiam.
Witold
Wszystko cudne ,moje tylko małe są ale… Możesz jeść takie cuda skoro masz alergię na nikiel? Jest w sosie pomidorowym i kaszy gryczanej ? Nie jest to żaden hejt. Po prostu sama się z tym zmagam i głośno się zastanawiam
Rozumiem Twoje obawy! I już odpowiadam:
1. Jeśli Twoja alergia jest w bardzo zaawansowanym stadium – nie możesz jeść produktów z listy zakazanej w ogóle dopóki nie obniżysz metali ciężkich w ogranizmie.
2. Jeśli masz remisje, tak jak ja – możesz jeść praktycznie wszystkie produkty, nawet te z listy zakazanej, ale w bardzo ograniczonych ilościach i jeśli nie dostajesz wysypki zaraz po spożyciu danych produktów! Konieczna jest dieta rotacyjna, bardzo różnorodna.
3. W przypadku nawrotu należy zastosować program naprawczy tz. oczyścić krew, zastosować czystą dietę + konieczna jest pielęgnacja, ale i aktywność, która pomaga pozbyć się metali przez pot.
4. Polecam korzystać przede wszystkim z produktów bio, one z reguły mają niższą zawartość metali ciężkich.