10 zasad pięknego i zdrowego uśmiechu

Poprosiłam specjalistkę od pięknego uśmiechu, czyli Higienistkę Stomatologiczną o przygotowanie rad, co zrobić, żeby mieć zdrowy uśmiech. Dowiedz się z tego wpisu co robić, żeby Twoje zęby były zdrowe i piękne, a Twój uśmiech nie schodził z Twojej twarzy.

Wraz z Agnieszką, moją siostrą, która jest higienistką stomatologiczną i być może niedługo będzie Panią profesor 🙂 przygotowałam wpis dotyczący pięknego i zdrowego uśmiech. Dajcie nam feedback w komentarzu, czy ten wpis Wam się przydał i czy chcecie wiedzieć więcej – jak mieć zdrowy uśmiech.

10 zasad pięknego i zdrowego uśmiechu

 1. Dobierz odpowiednią dla swoich potrzeb szczoteczkę do zębów – o tym w kolejnym wpisie!
 2. Używaj pasty z fluorem. Mimo, że możecie się spotkać z opinią, że fluor jest szkodliwy i należy go unikać w pastach, to jednak faktem jest, że działa przeciwpróchniczo.
 3. Myj zęby około 30 minut po jedzeniu, szczególnie po kwaśnych pokarmach. Myjąc zęby od razu po jedzeniu czy piciu wcieramy kwasy w szkliwo.
 4. Szczotkuj zęby przynajmniej dwa razy dziennie po 2 minuty. Wystarczy więc robić to rano po śniadaniu i wieczorem przed snem.
 5. Używaj przynajmniej raz dziennie nici dentystycznych, dzięki temu oczyszczasz przestrzenie międzyzębowe, gdzie włókna szczoteczki nie są w stanie dotrzeć.
 6. Myj zęby techniką „wymiatania” a nie ruchów przypadkowych czy okrężnych!
 7. Wymieniaj szczoteczkę przynajmniej co 3 miesiące i po każdej przebytej infekcji górnych dróg oddechowych lub częściej jeśli wymaga tego zużycie.
 8. Dokładnie czyść język, na języku znajduje się mnóstwo bakterii.
 9. Odwiedzaj stomatologa profilaktycznie przynajmniej raz w roku. Wizyta stomatologiczna i przegląd zębów zrobisz za darmo w każdym gabinecie NFZ.
 10. Uśmiechaj się jak najczęściej!!! Uśmiech dodaje Ci uroku i wyzwala pozytywną energię, którą dzielisz się z otoczeniem.

Więcej o odpowiedniej pielęgnacji ciała znajdziesz w zakładce URODA.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

6 odpowiedzi

 1. bardzo dobre rady, ja dam jeszcze taką: zafunduj sobie szczotkę elektryczną, najlepiej soniczną. Ja mam z Aliexpress i sobie chwalę. opisałam na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *