Od czego zacząć odchudzanie – 4 rzeczy, które musisz zrobić

Od czego zacząć odchudzanie?

Chcesz przygotować ciałko na lato, ale nie wiesz od czego zacząć? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź od czego zacząć odchudzanie. To bardzo ważne, żeby podejść do tematu mądrze. Dzięki zdroworozsądkowemu podejściu zyskasz piękne ciałko, mocny charakter, zdrowe nawyki i dobre samopoczucie. To wszystko jest warte zachodu i pracy – skrupulatnej i systematycznej.

Od czego zacząć odchudzanie?

  1. Badanie krwi i moczu – przed rozpoczęciem zmiany swojego życia i wyglądu koniecznie zrób podstawowe badania. Być może wystarczy tylko badanie krwi i moczu. Dobrze jest jednak wykonać pełen pakiet badań w tym hormony, kał, a nawet testy na alergie pokarmowe.
  2. Analiza składu ciała – uważam, że zrobienie analizy jest niezbędne! Pomoże to śledzić zmianę naszego składu ciała. Jest to także motywujące. Dzięki analizie wiemy, czy potrzeba nam więcej mięśni, czy jednak mamy za dużo tłuszczu oraz jak to wszystko rozkłada się w ciele na lewą i prawą stronę, być może któraś ze stron wymaga więcej pracy.
  3. Inwentaryzacja szafek kuchennych i lodówki – porządek w szafkach i lodówce powinien być. Z tego co masz w kuchni przygotuj plan pierwszych posiłków, kolejne posiłki, jak i zakupy planuj z głową, w coraz to zdrowszej wersji! Co więcej, najlepiej posprzątaj całą kuchnie na błysk! W czystej kuchni, będzie miło gotować zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Koniecznie należy pozbyć się śmieciowego jedzenia – można przekazać je do banków żywności.
  4. Plan skrojony na miarę – jeśli znasz swoje ciało, umiesz słuchać jego potrzeb i orientujesz się w temacie diety i treningów przygotuj plan sama. Jeśli nie, skorzystaj z planu swojego GURU.

Jeśli zrobiłaś te 4 pierwsze kroki możesz przejść do kolejnej bazy – odchudzania.

UWAGA: Te kroki są najważniejsze na starcie i mogą determinować Twój sukces! Dlaczego? Dlatego, że dzięki temu będziesz wiedziała czy Twój stan zdrowia nadaje się do ciężkich treningów czy do naprawy! Czy wszystkie hormony działają poprawnie i nie będą blokować spalania tłuszczu albo budowy mięśni. Analiza ciała, da Ci odpowiedź co właściwie robić, jaki trening wybrać, na których partiach ciała się skupić. Czysta kuchnia zachęci Cię (powinna!) do zdrowego gotowania, a wiedza o produktach, które masz w kuchni pomogą w planie posiłków, bez ciągłego sprawdzania półek kuchennych. Co więcej, plan szyty na miarę Twoich potrzeb łatwo wprowadzisz w życie, bez wywracania go do góry nogami!

Powodzenia!

Masz pytania – pisz śmiało!!!

 ___________________________________________________________

Chcesz ułożyć zdrowy jadłospis?

Skorzystaj z przepisów na mojej platformie. Moje przepisy są skrupulatnie przygotowywane i wielokrotnie przetestowane przed publikacją. Możesz w łatwy sposób wkomponować je w codzienne menu, w większości nie zawierają glutenu, laktozy i przetworzonego cukru (słodki smak dają słodziki: ksylitol, erytrytol, miód, czasami syrop z agawy). Jadłospis jest przyjazny także dla osoby z Hashimoto lub wegetarian.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *