BioBazar – czy warto tam kupować, co możemy tam znaleźć?

Orzechy wloskie BioBazar
Zdrowe Zakupy

Ekologiczne targowiska są coraz bardziej popularne. W niektórych miastach zagościły na stałe, w innych to jednorazowe przedsięwzięcia. Przyciągają wszystkich, który kochają zdrową żywność, naturalne kosmetyki i ekologię.Na BioBazarze możemy zaopatrzyć się w żywność od lokalnych dostawców i wszelkie ekologiczne wyroby. Wiele z oferowanych produktów może pochwalić się ekologicznym certyfikatem, nierzadko jednak ceny są wyższe niż w supermarkecie. Zobaczcie co możecie znaleźć na stoiskach Biobazaru.

W sobotę 10 października, w Outlet Center w Lublinie odbyły się Targi Zdrowej Żywności. Uwielbiam takie inicjatywy! Im więcej tego tym lepiej. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie na stałe zagości w harmonogramie galerii i będzie się rozwijać.

Obecnie w Lublinie jest jedno stałe miejsce, gdzie w każdą sobotę możemy odwiedzić Eko Bazar (Eko Bazar Regionalny) i zaopatrzyć się w ekologiczne produkty.

Warto kupować od regionalnych dostawców, rolników i rzemieślników, dzięki temu wspieramy polskich producentów i mamy pewność, że produkt pochodzi z naszego pięknego kraju.

Do tego, większość produktów posiada certyfikaty ekologiczne! Przede wszystkich chodzi tu o zielony listek z białymi gwiazdkami. To daje pewność, że rośliny i gleba nie były traktowane żadnymi chemicznymi środkami ochrony roślin. W przypadku hodowli oznacza, że zwierzęta są dobrze traktowane i mają zapewnione odpowiednie warunki, zgodnie z ustalonymi normami.

Ceny takich produktów, mogą być wyższe niż w supermarkecie, ponieważ produkt ekologiczny wymaga specjalnych (droższych) metod produkcji, a producent nie może używać chemicznych środków ochrony roślin ani nawozów syntetycznych. Możliwe jest stosowanie tylko metod biologicznych i mechanicznych oraz nawozów roślinnych i mineralnych wyprodukowanych z surowców występujących w przyrodzie.

Takie cuda znajdziemy na Biobazarach.

Sery wyrabiane od podstaw przez polskich rolników.

Na BioBazarze znajdziemy nie tylko produkty spożywcze. Możemy tam znaleźć również naturalne kosmetyki oraz elementy wyposażenia wnętrz.

Zdrowe Zakupy

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

18 odpowiedzi

  1. Uwielbiam takie miejsca i bazarki, czasami trzeba wydać kilka złotych więcej, ale naprawdę warto – świeże, niepryskane owoce i warzywa, od razu inaczej smakują 🙂 Żałuję, że nie mam w pobliżu takich miejsc, w mojej okolicy sprzedają tylko sezonowe owoce, ale brakuje mi porządnych warzyw 🙂

  2. Ojej, nie miałam pojęcia, że jest w Lublinie takie miejsce! Musze się tam wybrać, bo jak dotąd robiłam zakupy w sklepie ze zdrową żywnością, ale tam nie było za dużego wyboru i nie każdy produkt tam sprzedawany tak na prawdę był zdrowy 😉

  3. Mam biobazar w Warszawie i bardzo sobie chwalę 🙂 Jestem weganką, więc nie jest łatwo dostać niestety np. majonez wegański w zwykłych sklepach. Warszawa, wydawałoby się, że to duże miasto i wszystko w nim jest, jednak dostęp do wegańskich produktów jest często marny (nie lubię zamawiać wysyłkowo). W pełni się zgadzam, że powinniśmy kupować od lokalnych dostawców! Zawsze coś podpowiedzą, doradzą albo nawet podrzucą fajny przepis 🙂

  4. BioBazar na Żelaznej jednym z takich miejsc, które odwiedzam z przyjemnością. Mili ludzie, dużo różnorodnych produktów. Wolę mieć wybór, a nie decydować się na to co mi podsuwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *