Zapisz się na listę oczekujących już dziś! Sprawdź co jest w środku >>

Domowa dieta pudełkowa e-condimenta – moje wrażenia

Dzięki współpracy z firmą e-condimenta otrzymałam do przetestowania i posmakowania domową dietę pudełkowa. Kiedy pierwszy raz usłyszałam o tej diecie miałam mieszane uczucia, rzadko spotyka się w 100% zdrowe produkty, wiele firm pod nazwą „zdrowe”, „light” czy „fit” przemyca mnóstwo konserwantów i barwników. Przejrzałam więc produkty firmy e-condimenta i co? 100% naturalnych składników! Czym właściwie jest ta domowa dieta pudełkowa i czy warto ją kupić? Tego wszystkiego dowiesz się z mojego wpisu.
Domowa dieta pudełkowa to tańsza alternatywa popularnej wśród celebrytów diety pudełkowej (cateringu). Nie otrzymujesz gotowych posiłków, tylko bazę do przygotowania własnych posiłków.
Domowa Dieta Pudełkowa e-condimenta 1800 kcal to 7 prawidłowo zbilansowanych jadłospisów z prostymi przepisami, zawierającymi produkty ze wszystkich grup żywności. 
Opracowany przez dietetyków jadłospis zawiera produkty ze wszystkich grup żywności. Charakteryzuje się nieznacznie podwyższoną zawartością białka (20%). To zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz zalecaną ilość błonnika.
Domowa Dieta Pudełkowa e-condimenta  1800 kcal przeznaczona jest dla osób zdrowych, nie posiadających alergii czy nietolerancji na użyte w niej produkty spożywcze, a także borykających się z problemem nadwagi (tj. kiedy wartość BMI mieści się w zakresie 25-29,99).

Jakie produkty otrzymujesz i skład produktów e-condimenta
W pakiecie otrzymujesz:
–  28 produktów marki e-condimenta + nasiona chia gratis
– jadłospis z prostymi przepisami na 5 prawidłowo zbilansowanych posiłków na każdy dzień diety
– listę zakupów pozostałych składników (mięso, warzywa, owoce, nabiał). 

Produkty, które otrzymujesz to mieszanki kasz, ryżu, muesli, naturalne przyprawy oraz sosy na bazie skrobi i suszonych warzyw. Skład produktów jest w 100% naturalny. Wszystkie składniki produktów opisane są na stronie e-condimenta (klik klik). Nie mam się nawet do czego czepić, serio!

Dla kogo domowa dieta pudełkowa?
Tak naprawdę dla każdego! To zestaw dla tych leniwych, którym gotować się nie chce i dla tych co nie mają czasu na gotowanie. Przygotowanie posiłków na cały dzień to maksymalnie 1,5 godziny roboty, przy bardzo powolnym gotowaniu. To dieta także dla tych co lubią gotować, smakować i jeść różnorodnie. Dla tych co chcą schudnąć dzięki zdrowej diecie i dla tych co chcą zmienić swoje żywieniowe nawyki. Dla znających już zdrowe gotowanie i dla początkujących, którzy nie mają o tym pojęcia.
Tym początkującym, błądzącym w gąszczu pseudo zdrowych produktów polecałabym najbardziej. Dzięki tej diecie poznasz jak komponować posiłki, jak powinny wyglądać, jakiej wielkości powinny być porcje, ile powinny mieć kalorii i jak te kalorie w ciągu dnia dzielić na posiłki. Otrzymujesz bilans całego dziennego jadłospisu, dzięki temu wiesz ile w ciągu dnia zjadłaś białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika, czy soli. Uczysz się zdrowych nawyków oraz poznajesz smaczne, proste i szybkie przepisy z wykorzystaniem produktów e-condimenta.
Ile czasu zajmuje przygotowanie domowej diety pudełkowej na cały dzień?
Wstępne przygotowanie posiłków na cały dzień to około godzinki roboty. W moim przypadku wyglądało to tak, że śniadanie przygotowywałam „na świeżo” każdego dnia rano. Każdy kto musi rano wyjść do pracy wie, że czas po wstaniu z łóżka do wyjścia biegnie dwa razy szybciej niż zwykle i każda sekunda jest wyjątkowo cenna. Na szczęście ta dieta to przewiduje.
Śniadania są proste i szybkie. Zazwyczaj dzień wcześniej wstępnie przygotowywałam sobie produkty potrzebne do śniadania. W przypadku owsianki była to gotowa miseczka z wyliczoną ilością muesli, a w lodówce w pogotowiu czekał jogurt naturalny i pokrojony banan. Rano wystarczyło wszystko połączyć i gotowe!
II śniadanie, obiad i podwieczorek również przygotowywałam dzień wcześniej. Jeśli na II śniadanie był koktajl, do mojego butelkowego blendera (zobacz recenzję) wkładałam umyte i pokrojone owoce, rano tylko je blendowałam, zmieniłam nakrętkę do butelki i gotowe.
Obiad wymagał już więcej pracy, przygotowywałam go dzień wcześniej wieczorem od razu do pojemnika, który mogłam rano zabrać ze sobą do pracy.
Na podwieczorek kilka razy w ciągu tygodnia był koktajl, który przygotowywałam identycznie jak II śniadanie lub wykorzystywałam produkty przygotowane dzień wcześniej, więc gotowania nie było za dużo.
Kolację robiłam zawsze „na świeżo”, ale zazwyczaj wykorzystywałam jakieś produkty już wcześniej wstępnie przygotowane.
W sumie przygotowanie wszystkich posiłków na cały dzień nie zajęło mi więcej niż 2 godziny.
Gulasz z indyka i warzyw korzeniowych z mixem kaszy gryczanej i soczewicy

Czy posiłki mi smakowały?
Jestem strasznym niejadkiem i do tego bardzo wybrednym. Nie jem wielu produktów, bo po prostu ich nie lubię. Są produkty, które mimo że są zdrowe nie przejdą mi przez gardło. Do tych produktów należy cukinia, a jej akurat w tej diecie jest sporo. Nie był to dla mnie jakiś ogromny problem, bo w żadnym z posiłków cukinia nie była kluczowym składnikiem. Z powodzeniem zmieniłam ją na inne warzywo np. ogórka.
Jeśli chodzi o moje ogólne smakowe wrażenia to było spoko. Cieszę się, że w diecie było dużo warzyw i moich ukochanych koktajli! Dieta jest bardzo dobrze skomponowana. Moje ulubione dania z tej diety to zdecydowanie risotto z kurczakiem i zupa z marchwi z grzanką z indykiem. Dla mnie to strzał w dziesiątkę. Moje smaki! Zdecydowanie dwa najlepsze dania.
Smakowo zaskoczył mnie również omlet jajeczny z muesli i bananem, dla mnie bomba.

Koszt diety i jej porównanie z cateringiem dietetycznym:

DOMOWA DIETA PUDEŁKOWA
Dieta 1800 kcal, 7 dni diety, 5 posiłków dziennie
Domowa dieta pudełkowa e-condimenta na 7 dni: 95 zł
Pozostałe potrzebne produkty (całe opakowania, zakupy Auchan/Biedronka): 162,05 zł
Suma kosztów: 95 zł + 162,05 zł =257,05 zł
Dzienny koszt: 36,72 zł/d
Czas poświęcony: 1,5 h/dzień
Dodatkowo: pozostają do wykorzystania produkty kupowane w całych opakowaniach, a zbędne w diecie w ciągu tygodnia takie jak: olej, niektóre warzywa, jajka, przyprawy itp.CATERING DIETETYCZNY

Przykładowo Freshdieta, 1800 kcal, 7 dni, Lublin
Koszt dzienny: 55 zł/d
Suma kosztów: 385 zł
Czas poświęcony na przygotowanie: 0 h/dzień
Dodatkowo: nic

Zalety i wady diety z mojej perspektywy
Zalety:
lista zakupów, to czego zawsze mi brakuje, a bardzo pomaga w zakupach i usprawnieniu całego procesu przygotowawczego. Wszystko wyliczone co do sztuki/grama. Mega ułatwia sprawę, pozwala praktycznie zrobić jedne zakupy na cały tydzień. Tak naprawdę tylko kilka produktów dokupowałam w ciągu tygodnia.

jadłospis o wyliczonej kaloryczności, bez tego ani rusz! Wielki plus za jadłospis, który jest bardzo dobrze skomponowany, wykorzystujemy produkty, które przygotowaliśmy dzień wcześniej, dzięki czemu oszczędzamy czas. Przepisy są proste, smaczne i różnorodne.

czas przygotowywania posiłków. O tym pisałam wyżej.

kształtujesz zdrowe nawyki. Dzięki tej diecie uczysz się przyrządzać zdrowe posiłki. Poznajesz jak komponować posiłki, jak powinny wyglądać, jakiej wielkości powinny być porcje, ile powinny mieć kalorii.

jesz zdrowo. Jesz zdrowo, a nawet chudniesz zdrowo!

Wady:
mały wybór – do wyboru masz tylko dietę 1400 kcal lub 1800 kcal.

– jeśli w diecie są produkty, których nie jesz to musisz trochę pokombinować, żeby zamienić dany produkt, a kaloryczność jego się zgadzała.

Moje wrażenia – podsumowanie
Smaczna, pełnowartościowa dieta. Cieszę się, że dzięki marce e-condimenta miałam okazję przetestować dietę i poznać ich produkty. To dieta którą mogę polecić w 100%. Fajne, smaczne przepisy, które szybko się przyrządza. Mam nadzieję, że marka rozwinie się na tyle, że wybór produktów będzie większy. Już teraz macie możliwość zakupu diety bez pszenicy i bez laktozy.

Wydaje mi się, że już wszystko napisałam, co chciałam Wam przekazać.
Jeśli macie jakieś pytania, śmiało pytajcie w komentarzach!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

4 Responses

  1. Ciekawie wypada ta dieta w porównaniu z cateringiem dietetycznym bo tak jak wspomniałaś kilka produktów możemy zamienić i dostosować do naszych potrzeb. Myślę, że kiedyś spróbuję:) pozdrawiam, M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *