Przetestuj platformę przez 7 dni –  SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ!

Fitness Jumping, dlaczego warto spróbować

Fitness Jumping

Słyszałyście już o Fitness Jumping? Ten trening zdobywa coraz więcej zwolenników. W Stanach to prawdziwy hit, teraz zaczyna podbijać Europę. Pamiętam, jak kilka miesięcy temu na youtube widziałam filmik z treningu Jumping Fitness, wtedy jeszcze taki trening nie był obecny w Polsce. Ale moda zawsze przychodzi ze Stanów i powoli zalewa Europę. Jeśli masz możliwość skorzystać z takiego treningu, koniecznie spróbuj, zaraz powiem Ci dlaczego warto.

W ten weekend w Lublinie miałam możliwość wziąć udział w otwartym treningu Jumping Fitness. Bawiłam się świetnie, a przy okazji spaliłam mnóstwo kalorii. Godzinny trening na trampolinach może spalić nawet 1000 kcal.

„Badania przeprowadzone przez Nasa dowiodły ze podczas skoków na trampolinie można budować do 68% więcej tkanki mięśniowego i uzyskać lepsza kondycje niż podczas normalnej sesji joggingu.” 

Jumping to nic innego jak bardzo intensywny trening cardio, połączony z energetyzującą muzyką. Ćwiczenia wykonywane są na specjalnie do tego przeznaczonych trampolinach, w połączeniu z muzyką dają ogromny wyrzut endorfin (hormonów szczęści). Trening na trampolinach jest bardzo prosty i pozwala kształtować naszą sylwetkę w przyjemny sposób.

Mówi się, że Jumping jest konkurencją dla Zumby, ale jak dla mnie jest bezkonkurencyjny, bo Zumba zostaje przy tym daleko w tyle! Dodatkowo ćwiczenia na trampolinach nie obciążają stawów, więc nie masz wymówki, żeby nie spróbować!

Dlaczego warto ćwiczyć na trampolinie?
– spala ogromną ilość kalorii, dzięki czemu tracimy zbędne kilogramy,
– przyspiesza przemianę materii, stymuluje procesy trawienne i przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu,
– dotlenia organizm i zwiększa jego wydolność,
– ćwiczenia angażują większość mięśni, dzięki czemu ciało stanie się zgrabniejsze i jędrniejsze,
– zwiększa koordynację ruchową,
– nie obciążają stawów,
-zmniejsza poziom stresu, może to dziwnie zabrzmi ale ODPRĘŻA! Daje maksymalnego energetycznego kopa i mnóstwo radości.

Kto raz spróbuje, nie będzie chciał przestać.

Przeciwwskazania
Ta forma ćwiczeń nie jest zalecana osobom z dużą nadwagą, mającym problemy z krążeniem, cierpiącym na zwyrodnienia stawów lub na choroby układu oddechowego (m.in. astma).

Wbrew pozorom ćwiczenia na trampolinie są dość intensywne choć tego aż tak się nie odczuwa podczas ćwiczeń. Trzeba mierzyć siły na zamiary, bo łatwo można przesadzić z treningiem na trampolinach i nadwyrężyć sobie mięśnie (najczęściej mięśnie pleców), szczególnie podczas ćwiczeń w domu, gdzie nie ma instruktora który będzie czuwał nad poprawnością ćwiczeń!
Nie zalecałabym tego rodzaju treningu więcej jak 1-2 razy w tygodniu.

Gdzie ćwiczyć Fitness Jumping?
Coraz więcej klubów fitness w Polsce ma w swojej ofercie zajęcia z Jumping Fitness i od tego zalecałabym zacząć. Później, jeśli bardzo napalicie się na tą aktywność fizyczną, taką trampolinę sami możecie kupić i ćwiczyć w domu. Osobiście wolę ćwiczyć w grupie z trenerem, bo wtedy jest moc i wzajemna motywacja.
Jeśli jednak zdecydujesz się na ćwiczenie w domu upewnij się, że sprzęt w który się zaopatrzyłaś jest dobrej jakości. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość sprężyn, powinny dobrze amortyzować skoki, nawet osób o dużej wadze ciała. Wysokiej jakości trampoliny mają podwójne sprężyny beczkowe, stalową ramę i wytrzymałą matę. Jeśli to nie chwilowa zachcianka i zamierzasz regularne trenować, zainwestuj w dobry sprzęt dostępny w sklepach sportowych.

Jumping Fitness na pewno znajdziesz w takich polskich miastach, jak:

Lublin: CampiSportivi, Fabryka Formy, Lady Fitness, ICON

Aleksandrów Łódzki: blu FITNESS,

Biała Podlaska: Fabryka ciała sport club,

Bydgoszcz: Sport Factory

Gdynia: Jumpcity,

Gniezno: Studio Tańca i Ruchu „ Euforia”,

Kraków: Fitness Platinium

Łódź: GymPlaza Fitness Club

Poznań: SPS Feniks

Toruń: Ladies Power Plate Fitness

Warszawa: kilka miejsc np. Oxygen Fitness and Wellness

Wrocław: Platinium Sports Center 

To zapewne nie wszystkie miejsca, w których możesz spróbować tej formy aktywności.
Sprawdź czy przypadkiem Fitness Jumping nie pojawił się także w twoim mieście!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

14 odpowiedzi

  1. Chyba zacznę! 🙂 Mam u siebie trampolinę więc teraz w wakacje to idealna chwila na takie rozrywki 🙂
    Napisałam maila, mam nadzieję, że odpiszesz.

  2. Mówimy tu o Jumping Fitness 🙂 małe sprostowanie to Europa tym razem była pierwsza, teraz Jumping Fitness podbija Stany. Pierwsze dwa zdjęcia w artykule również są z Jumping Fitness z CampiSportivi w Lublinie. Zapraszamy serdecznie na zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *