Przetestuj platformę przez 7 dni –  SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ!

Jak afirmacja życia może odmienić codzienność?

pozytywne afirmacje

Czy afirmacja życia może odmienić Twoją codzienność? Czy pozytywne afirmowanie życia ma wpływ na jego jakość? Sprawdź sama, jak pracować z afirmacjami, jak tworzyć afirmacje i jak mogą wpłynąć na Twoje życie. Afirmare z łacińskiego oznacza potwierdzać, a więc afirmacje to myśli lub wypowiedziane słowa, zdania o sobie lub świecie i innych, które są dla nas potwierdzeniem, tego w co wierzymy.

Musisz wiedzieć, że myśli są wibracją i kreują rzeczywistość. Pozytywne myślenie, realnie wpływa na życie i zmienia postrzegania świata oraz siebie. Tak jak i negatywne myślenie, przez które z czasem stajesz się trudną i smutną osobą! Gdybyś miała pewność, że to co myślisz o sobie może się zmaterializować o czym byś myślała? Nie chodzi mi o zmianę zewnętrzną czy spełnianie marzeń o nierealnych rzeczach, tylko zdrowe kreowanie siebie, wyciszenie ego, pozytywne postrzeganie siebie, świata i innych ludzi.

afirmacja życia

Rodzaje afirmacji

Afirmacje są pozytywne i negatywne.

Afirmowanie pozytywne jest trudniejsze i „nienaturalne”, bo nasz pradawny instynkt szuka zagrożenia, niebezpieczeństwa i cały czas jest w gotowości na najgorsze. Twoje negatywne przekonania, wychowanie w poczuciu winy oraz brak akceptacji i miłości do siebie dodatkowo wszystko utrudnia. Jeśli nie otrzymałaś bezgranicznej miłości w dzieciństwie (tylko warunkową) i nikt nie pokaże Ci jak kochać siebie, musisz nauczyć się tego sama. To jest proces długofalowy.

Niestety z reguły częściej afirmujemy nasze życie w negatywny sposób nawet nieświadomie, kiedy dopuszczamy do głosu nasze EGO. Wewnętrznego krytyka, który afirmuje negatywnie nasze zachowanie i życie kiedy tylko jest ku temu okazja. W złości zdarza się każdemu negatywnie afirmować nie tylko swoje życie, a także ludzi wokół! Najczęściej spotykamy się z afirmacjami negatywnymi w dzieciństwie ze strony rodziców i nauczycieli, a później ze strony naszych partnerów… Są to zwroty dotyczące oceny, że byliśmy za słabi, zbyt wolni, zbyt grubi, zbyt niezdarni itp. Negatywne afirmacje słyszane na każdym kroku w dzieciństwie zaburzają proces budowania silnego, zdrowego i stabilnego poczucia własnej wartości.

Odrzucenie oceniania i krytykowania, zarówno siebie, jak i innych pozwoli Ci zobaczyć więcej! Spojrzeć na sprawę w sposób taki jaka ona jest. Po prostu. Kiedy nie tworzysz kryteriów wyzbywasz się też częściowo oceny, oczekiwań, wymagań. To z kolei przekłada się na Twoje życie, które staje się lepsze i spokojniejsze. A negatywny głosy w głowie, coraz cichsze.

Negatywne afirmacje, jakie otrzymujesz od innych, mogą pozostać z Tobą na wiele lat, a nawet na całe życie. Poprzez ciągłe słuchanie krytyki i powtarzanie jej w głowie jak mantrę wzmacniasz ją i obniża się Twoje poczucie wartości. Sposobem na poprawę Twojego życia, postrzeganie świata i w końcu samej siebie jest pozytywna afirmacja życia.

Afirmacje na dobry dzień

afirmacje na dobry dzień

Afirmacje na dobry sen

afirmacje na dobry sen

Oprócz afirmacji życia lub każdego nowego dnia, warto również zacząć dzień pozytywną myślą. Do tego przyda Ci się mój autorski słoik 365 pozytywnych myśli. Każdego dnia wyciągaj 1 karteczkę z pozytywną myślą. To bestseller w blogosferze od 2016 roku! Karteczki do słoiczka wraz z instrukcją i etykietą kupisz w moim sklepie 🙂

Proszę wpisz w komentarzu swoje codzienne afirmacje.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

Jedna odpowiedź

  1. Super artykuł. Staram się codziennie afirmować coraz to bardziej pozytywne i śmielsze sentencje i prośby, aż wręcz niedowierzam,że tak się to spełnia. Uważaj o czym marzysz, marzenia się spełniają. Czyżby? Po części tak 🙂 najlepszego w Nowym Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *