Jak pokonać zachcianki i napadowe objadanie się!

kompulsywne-objadanie-sie

Napadowe objadanie się stało się powszechnym problemem, z którym boryka się wiele osób, szczególnie po 25-tym i 40-stym roku życia. A szczerze Ci powiem, że jedząc mniej będziesz czuć się lepiej. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie, będziesz mieć więcej energii!

Dzisiaj chciałam rzucić trochę światła na to, co naprawdę powoduje zachcianki i napadowe objadanie się i jak możesz to przezwyciężyć! Poddanie się temu może utrudnić odchudzanie, a także pogorszyć stan zdrowia! 

Niestety często powtarza się cykl objadania się ciężką gotowaną i przetworzoną żywnością. Następnie poczucie winy, spadek samopoczucia, doraźne oczyszczanie organizmu, a nawet głodówka i ponowne rozpoczęcie cyklu od objadania! Taki styl odżywiania się ma nie tylko negatywny wpływ na naturalną zdolność organizmu do detoksykacji w celu utrzymania zdrowego ciała, ale może również:

  • mieć bardzo szkodliwy wpływ na naszą pewność siebie i zdrowie psychiczne,
  • być szkodliwe dla przewodu pokarmowego, w tym żołądka i okrężnicy,
  • może także osłabiać nasze emocjonalne i duchowe uzdrawianie się.

Jaka jest przyczyna napadowego objadania się?

Prawda jest taka, że napadowe objadanie się w dużej mierze wynika z problemów emocjonalnych. A nasze emocje są powiązane z funkcjonowaniem ciała! Nauka XIX wieku już wie, że to powiązanie należy łączyć ze słabością głównych narządów odpowiedzialnych za kontrolowanie emocji. 

Narządy w ciele, które są powiązane z ludzkimi emocjami to tarczyca, nadnercza i przytarczyce. Kiedy chorujesz lub te narządy są u Ciebie genetycznie słabsze, Twoje zdrowie emocjonalne jest delikatniejsze. Mając problemy z tarczycą, przytarczycą lub nadnerczami, wszystkie wzloty i upadki doświadczasz głębiej. Badając tęczówkę osób uzależnionych, często widać pierścienie, co świadczy o słabości poszczególnych gruczołów. Oznacza to, że ​​gruczoł ma trudności z wykonywaniem swoich funkcji! Kiedy połączymy narządy z naszym zachowaniem, problemami i sferą emocjonalno-duchową możemy odczytać wszystkie sygnały. To pozwala dowiedzieć się, gdzie ciało jest słabe i walczy o utrzymanie prawidłowego funkcjonowania. W przypadku napadowego objadania się należy wziąć pod uwagę wszystkie gruczoły i narządy ciała, w tym jelita. 

zachcianki i napadowe objadanie się

Narządy, a zachcianki i napadowe objadanie się

Tarczyca

Osłabienie tarczycy przekłada się na drażliwość i niską tolerancję na małe rzeczy i proste sytuacje. Mogą to być określone dźwięki, ale może to również przełożyć się na zniecierpliwienie. Najczęściej osoby z osłabieniem tarczycy nie mają siły w osiągnięciu stabilności emocjonalnej. Utrzymanie spokojnego stanu jest dla nich bardzo trudne, więc rozwiązaniem jest kompulsywne objadanie sie! Jednak, jeśli objawy wskazują na osłabienie tarczycy, a samo osłabienie tarczycy nie występuje. To oznacza, że mogą być osłabione przysadki, które z kolei wpływają na tarczycę. 
⁣⁣

Nadnercza

9 na 10 osób chodzi z pewnym stopniem osłabienia nadnerczy. Wysoki odsetek tych osób ma chroniczne osłabienie nadnerczy. Osłabienie to często przekłada się na problemy ze zmęczeniem, niski poziom cukru we krwi, problemy z ciśnieniem krwi, problemy z lękiem i stan zapalny. Większość populacji doświadcza co najmniej jednego z tych objawów na co dzień! 

Fizycznie rzecz biorąc, nadnercza kontrolują wykorzystanie minerałów i przeciwzapalną produkcję steroidów w organizmie. Odpowiadają również za kontrolowanie metabolizmu cukru. Osoby z osłabieniem nadnerczy często mają zachcianki na potrawy przetworzone, słone, a także pokarmy pełne zwierzęcych steroidów występujących w mięsie. Wszystko po to, żeby uzyskać więcej energii fizycznej, psychicznej oraz nadążyć za wyzwaniami życia. U tych osób pierwszym wyborem będzie kawa, napoje energetyzujące, słona przetworzona żywność, mięso zwierzęce, ale także narkotyki. 

Jeśli osoby te mają dodatkowo problemy z grzybami, mogą mieć zachcianki na pokarmy bogate w skrobię, takie jak zboża, pieczywo i produkty fermentowane. Wraz z zaburzonym metabolizmem cukrów dochodzi do fermentacji żywności w organizmie. Ten efekt domina wywołuje silne zachcianki, a brak opanowania tego prowadzi do napadowego objadania się. 

Przytarczyca

W tym szeregu przyczyn napadowego objadania się jest jeszcze jeden gruczoł, który często w ogóle nie jest brany pod uwagę. Ten gruczoł to przytarczyca. Osłabienie przytarczyc często przekłada się na depresję lub objawy depresji. 

W zakwaszonym ciele wapń (ponieważ jest pierwiastkiem zasadowym) jest pobierany z tkanki łącznej i kości w celu buforowania kwasów. Gdy osłabione przytarczyce próbują uzupełnić utratę wapnia, osoba może popaść w głębokie stany depresji. Osoby te często mogą używać jedzenia, próbując się znieczulić lub zapomnieć o bólu, który odczuwają. Czując się nieustannie pozbawionym motywacji i sparaliżowanym życiem, kierują uwagę na jedzenie, aby dać sobie chwilową przyjemność lub odwrócić uwagę od bólu. 

Z drugiej strony, osoby z depresją mogą również doświadczyć odwrotnego problemu – braku apetytu. Jedzenie staje się mniej atrakcyjne, ponieważ zmysły są przytępione. Mogą wystąpić również fazy silnego objadania się, a następnie całkowita strata zainteresowania jedzeniem.

Podwzgórze

Ten gruczoł jest jedną z najczęściej pomijanych przyczyn występowania zachcianek i napadowego objadania się, a jest nim słabość podwzgórza. Podwzgórze jest centrum mózgu, które kontroluje cechy obsesyjności i uzależnień. Może to przełożyć się na uzależnienie od jedzenia, narkotyków lub alkoholu. Z drugiej strony wpływa to na niezwykle silną motywację i zainteresowanie niektórymi hobby lub tematami. 

Ludzie z tą słabością mogą osiągać sukcesy w różnych dziedzinach życia, ale mają często trudności z osiągnięciem równowagi i homeostazy w organizmie, a co za tym idzie w życiu codziennym. Często nie zwracają uwagi na swoje ciało i potrzeby. Często też spędzają większość swojego życia nie jedząc, gdy są głodni, nie pijąc, gdy są spragnieni i nie odpoczywając, gdy są zmęczeni. Barometr ciała nie działa prawidłowo, gdy występuje osłabienie podwzgórza. Ta słabość może również ustąpić miejsca powtarzającym się emocjom niskiego poziomu. Zwykle od samego dzieciństwa u osób z osłabieniem podwzgórza występuje także słaba reakcja emocjonalna na bodźce lub może być widoczna w reakcjach, takich jak lęk, panika lub złość. Jest to korelacja między podwzgórzem, a tarczycą.

Jak pokonać zachcianki i napadowe objadanie się?

Wpadliśmy w głęboką dziurę toksyczności, słabości genetycznych i destrukcyjnych wzorców do tego stopnia, że ​​samo przestrzeganie surowej diety nie wystarczy, kiedy borykasz się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Zobacz: Dieta wegańska, czy warto

Najgorsi przestępcy żywności to skrobia, pszenica, produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, nabiał i przetworzona żywność. Zatrzymują one naturalną detoksykację organizmu, oczyszczanie i wzmacnianie tkanek. Aby wyleczyć się, produkty te muszą zostać wyeliminowani z diety. Należy skupić się na nawadnianiu i alkalizowanej żywności. Te alkalizujące pokarmy to świeże owoce i surowe pożywienie, które nawilża i nawadnia wszystkie komórki, a w kolejnym kroku usuwa kwaśne i komórkowe odpady, gromadzące się w organizmie, powodując zniszczenie tkanek. Protokół detoksykacji koncentruje się na usuwaniu odpadów komórkowych, tworząc zasadowe i nawodnione środowisko, tak żeby organizm mógł się zregenerować. 

Pierwszym krokiem jest zmiana destrukcyjnych nawyków żywieniowych poprzez usunięcie z diety przetworzonego i gotowanego jedzenia obfitego w węglowodany. Dodatkowo dobrze jest zastosować techniki, które pomogą utrzymać Ci zdrowy kurs w dłuższej perspektywie. Jeśli zmagasz się z silnymi zachciankami i napadowym objadaniem się, musisz robić wszystko, co na Ciebie zadziała! Ważne jest także to co mówisz sobie podczas postu i surowej diety. Powtarzanie odpowiedniej mantry musi dawać Ci siłę w momentach, kiedy zachcianki są naprawdę silne. 

Całe gotowane jedzenie, które widzisz, nie jest prawdziwym jedzeniem, równie dobrze mógłby to być stos kamieni lub patyków – jest całkowicie niejadalne.

Kiedy dopadają nas zachcianki i napadowe objadanie się, konieczne jest także stosowanie odpowiednich ziół wspomagających prace narządów i detoksykację ogranizmu. Dopiero kiedy oczyścisz w pełni swój organizm, praca Twoich narządów wróci do pełnej sprawności i równowagi, a napady głodu i zachcianki znikną.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *