Nowy Rok – Nowe plany, cele, wyzwania

Nowy Rok niesie ze sobą mnóstwo nowych wyzwań i postanowień. Każdy z Nas (albo prawie każdy) tworzy swoją listę planów na Nowy Rok. Ten pierwszy krok w celu realizacji swoich postanowień jest bardzo ważny. W tym poście mam dla Was kilka rad, jak wytrwać w postanowieniach noworocznych cały rok. Przygotowałam dla Was, także mnóstwo wyzwań na każdy miesiąc roku, związanych z naszą aktywnością fizyczną i nie tylko oraz stworzyłam własną listę planów, które w mniejszym lub większym stopniu zamierzam zrealizować.

CMP czyli kilka porad jak wytrwać w postanowieniach noworocznych:

1. CEL: Określić jasne, osiągalne cele
Pierwszą podstawową rzeczą od której należy zacząć, to postawienie sobie jasno sprecyzowanych celów, takich które są realne do wykonania.

2. MOTYWACJA: Nie zapominaj o motywacji i ciesz się z małych rzeczy
Drugą bardzo ważną rzeczą jest motywacja, która ma kluczowe znaczenie przy realizacji czegokolwiek. Nawet jeśli będziesz miała jasno określony cel bez motywacji możesz nie osiągnąć do końca swoich założeń. Silna motywacja to to czego potrzebujesz już na samym początku. Każdy cel musi być poparty motywacją!
Często efekty naszej pracy są dla Nas największą motywacją, a ich brak zupełnie zniechęca, szczególnie wtedy gdy oczekujemy spektakularnych efektów. Dlatego nie oczekujmy „kokosów” już na samym starcie, tylko cieszmy się z małych rzeczy i małymi kroczkami realizujmy kolejne etapy naszego planu. Znajdź silną motywację, która bez względu na wszystko będzie powodowała, że nie przestaniesz działać. Nie poddasz się!

3. PLAN: Przygotuj idealny plan dla siebie
Ostatnia rzecz, która ułatwi Ci realizację wyznaczonych celów to odpowiednio przygotowany plan. Znajdź wolną chwilę i stwórz taki plan, który pomoże Ci zrealizować założenia i nie ma tu na myśli rozpisanie dnia co do godziny, bo z doświadczenia wiem, że to nie wychodzi, tylko o takie ogólne zaplanowanie dnia, tygodnia lub miesiąca. Rozplanowanie działań na przestrzeni czasu.
Ułatwieniem może być także rozłożeniu celu na części pierwsze, rozplanowanie poszczególnych działań. Każdy cel podziel na poszczególne etapy realizacji, staraj się aby droga do celu była przyjemna, dlatego znajdź dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Moja lista celów na 2014 rok:

Moja lista kończy się na szczęśliwej siódemce, mam nadzieję, że ta liczba przyniesie mi szczęście i uda mi się zrealizować wszystkie wyznaczone cele.

1. Napisać i obronić pracę magisterską (najlepiej na 5)
2. Rozwinąć bloga i poprawić jego wygląd
3. Odwiedzić jedną z najpiękniejszych stolic Europejskich: Londyn, Paryż lub Rzym (najlepiej wszystkie trzy)
4. Znaleźć pracę, która będzie sprawiać mi przyjemność
5. Zredukować zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie do 15% (obecnie mam 18%)
6. Poszerzyć wiedzę z zakresu zdrowego żywienia oraz żywienia w sporcie
7. Podszkolić angielski

Z racji całego tego przed sylwestrowego szaleństwa nie dałam rady przygotować dla Was comiesięcznych wyzwań sportowych, jutro na pewno wstawię styczniowe wyzwanie sportowe, które będzie w 100% związane z siłownią. Także zapraszam ponownie jutro do odwiedzenia mojej strony i przyłączenia się do realizacji sportowych wyzwań.

Śledźcie mojego bloga tu i na facebook’u, wyznaczajcie swoje cele i bądźcie na bieżąco. Zapowiada się fascynujący, pełen wrażeń rok. Chciałabym przeżyć go z Wami!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

3 odpowiedzi

  1. Ja również mam nadzieje, że nadchodzący rok będzie fascynujący i pełen wrażeń. Tego Tobie i sobie życzę! Powodzenia w realizacji celów, które sobie na ten rok wyznaczyłaś! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *