Powrót na siłownię

Jak wrócić na siłownie po dłuższej przerwie? Nie jest to łatwe, ale jeśli mi się udało, to Tobie też się uda! Zobacz jak wyglądał mój powrót na siłownie i co dzięki temu zyskałam.

W ostatnich kilku miesiącach czerwiec-wrzesień moją aktywnością fizyczną był głównie fitness oraz latem od czasu do czasu jazda na rolkach. Ta aktywność była bardzo nieregularna, często byłam zmęczona i nie miałam na nic siły ani ochoty. Moja dieta w tym czasie też pozostawiała wiele do życzenia. Domyślam się, że to własnie za sprawą nie do końca odpowiednio zbilansowanej diety byłam często zmęczona, a czasem nawet niedożywiona. Mimo, że starałam się zawsze wybierać zdrowe produkty to moje posiłki były bardzo nieregularne i nie były odpowiednio zbilansowane. Najzdrowiej jest kiedy jemy kilka małych posiłków w ciągu dnia. Niestety jeśli nie jest się dobrze zorganizowanym, a ma się wiele rzeczy do zrobienia nasza dieta na tym cierpi. Tak było w moim przypadku. 

Na szczęście od listopada wszystko się zmieniło, a to za sprawą otwarcia nowej siłowni Fabryki Formy. Udało mi się zdobyć karnet w całkiem przystępnej cenie i od listopada staram się regularnie chodzić na słownie 2-3 razy w tygodniu. Zmianie uległa również moja dieta – staram się jeść bardziej regularnie – 4-5 posiłki dziennie, tylko zdrowe produkty. Chodzenie na siłownie motywuje mnie do trzymania diety i odwrotnie, dzięki odpowiedniej diecie mam siłę ćwiczyć i chęć na siłownię.

Ogólnie po powrocie na siłownie czuję się dużo lepiej, mam więcej energii i moje ciało wraca do swojej dawnej jędrności. To naprawdę niesamowite jak dużo energii i pozytywnego nastawienia daje trening. Czuję jakby wróciło do mnie życie. Trochę to dziwne, bo niby ciągle chodziłam na fitness, a takich efektów nie było. Może to rutyna, może brak regularności, a może nuda w ciągle powtarzających się planach fitnessowych. Jedno wiem zmiana miejsca  i regularne treningi dobrze mi zrobiły.

Jeśli chodzi o sam trening – to przez pierwszy miesiąc ważne jest żeby powoli przystosować ciało do treningów siłowych. Ja korzystam z treningu, który rozpisał mi trener personalny jakiś rok temu, lecz zaczynam z mniejszymi ciężarami. Jak pierwszy raz po tej długiej przerwie od siłowni siadłam na maszyny i próbowałam ćwiczyć z obciążeniem, z którym ćwiczyłam rok temu, zupełnie nie dałam rady. Powrót do formy nie jest taki łatwy, jednak bardzo cieszę się że wróciłam na siłownie. Treningi wykonuje w superseriach, trening jest poniżej.

Mój trening: 

Uda i pośladki

4×15 Zginanie podudzi leżąc na maszynie 20 kg

4×15 Odwodzenie nóg na maszynie siedząc 25 kg

 4×12 Wykroki 2×5 kg

 4×10 Wypychanie nogami ciężaru na suwnicy, stopy szeroko i
wysoko 20 kg

4×10 Wyprosty podudzi na maszynie siedząc 15 kg

Prostowniki grzbietu + brzuch

 4x (max 15) Wyprosty tułowia na stojaku skośnym  5 kg

4x max Unoszenie nóg leżąc na ławce skośnej (brak obciążenia )

Grzbiet + klatka piersiowa

 4×12 Przyciąganie uchwytu „V” wyciągu dolnego siedząc 15 kg
4×12
Wyciskanie na maszynie siedząc, uchwyt środkowy  (czasem omijam to ćwiczenie)

Więcej planów treningowych znajdziecie w zakładce Ćwiczenia i Fitness. Plany udostępniam dla Was za darmo, więc korzystajcie 🙂

Tymczasem możecie śledzić mnie też na Instagramie oraz na Facebooku.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

4 odpowiedzi

  1. Ty wróciłaś , a ja zaczęłam 😀 i to też za sprawą nowo otwartej siłowni 🙂
    wcześniej ćwiczyłam, ale w domu…nuda po jakimś czasie.:)
    I zgadzam się z Tobą ! Po treningu również mam dużo energii i mobilizuje to do diety ! 🙂

  2. Ja póki co trenuję w domu więc podstawą w moim przypadku jest wygodne ubranie oraz expander (czasem też skakanka) 🙂 Całkiem niedawno odkryłam dobrodziejstwa treningu "z gumą" i powiem szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem! Być może pokusisz się kiedyś o wpis dotyczący treningu z expanderem;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *