Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej

Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej
Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej

Dzisiaj krótka recenzja książki Ewy Chodakowskiej „Przepis na sukces”.
Na początek kilka zdjęć książki:

Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej

Pierwsze strony w książce to krótki wstęp, w który Ewa Chodakowska opisuje swój przepis na zdrowy styl życia i mam wrażenie, że to wszystko co napisała sama Ewa, reszta książki pisana jest raczej przez ekspertów. No ale produkt musi się sprzedać, a Ewa dobrze wie jak sprzedawać swoje produkty.
Na początku książki znajdziemy również ankietę, która ma nas uświadomić jaki jest nasz obecny sposób odżywiania.

To co w tej książce unikalne to porady jak prawidłowo ułożyć swoją dietę, jak obliczyć kaloryczność posiłków i jak je komponować. Oczywiście wszystkie te informacje bardzo łatwo można znaleźć w internecie, ale z drugiej strony fajnie mieć to wszystko w jednym miejscu.

Znajdziemy w niej listę zakupów, opis niektórych produktów i takie podstawowe informacje na temat żywienia.

Po takich wstępnych informacjach rozpoczynają się przepisy podzielone na kategorie: śniadania, II śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje. Przepisy są tak ułożone, że wybierając na chybił trafił posiłki z danych kategorii np. w przeciągu 3 dni, otrzymamy w przybliżeniu taką samą sumę kalorii w ciągu dnia

Na końcu książki znajdują się 3 grupy treningów na płaski brzuch i szczupłą talię. Do książki dołączona jest płyta z treningiem na płaski brzuch.

Moja ocena: przepisy są naprawdę super, wielki plus za wyliczenie kalorii oraz makroskładników w każdym posiłku. Śliczne zdjęcia i bardzo czytelny sposób przedstawienia przepisów. Minus za rozbieżność zdjęć i przepisów, czasem na zdjęciu są produkty, których nie ma w przepisie.
Ogromny minus za czcionkę tekstu pisanego, mieni się w oczach i bardzo ciężko się ją czyta. Na szczęście nie ma tego dużo.
Muszę przyznać, że z tą książką dietetyk nie jest za bardzo potrzebny osobie, która chce zrzucić zbędne kilogramy.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

6 odpowiedzi

  1. Ja chyba jestem jakaś nie na czasie, ale ani nie ćwicze z Ewą Chodakowską, a nie nie stosuję jej przepisow 😉 Zarówno treningi jak i jadłospis komponuję sobie sama w zależności od potrzeb i to z dobrym skutkiem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *