Audyt Twojej Diety powie Ci zrobić, żeby osiągnąć cel. Sprawdź! >>

Recenzja prostownicy steampod loreal

Recenzja prostownicy steampod loreal

Od długiego czasu do prostowania włosów używam prostownicy Loreal Steampod. Ten sprzęt to niemały wydatek, mocno naciąga nasz budżet, dlatego warto to przekalkulować.

Dlaczego zdecydowałam się na zakup tak drogiej prostownicy?

Moje włosy są strasznie niesforne, wysoko-porowate i puszące się. Bez względu na rodzaj, ilość i jakość kosmetyków, bez prostownicy się nie obejdzie. Niejedna fryzjerka miała z nimi problem i nieraz wyszłam od fryzjera w posklejanych lakierem włosach :/

Bardzo zależało mi na zapuszczeniu włosów, ale moje końcówki tak szybko się niszczyły i łamały, że postępy były zerowe. Nie chciałam obcinać końcówek włosów, dlatego poszukiwałam cudownego środka na ich odbudowę i wtedy usłyszałam o kuracji keratynowej przy użyciu Steampod. Fryzjerka zapewniała mnie, że regularne stosowanie zabiegu poprawi kondycję moich włosów, tak więc raz na jakiś czas (szczególnie przed jakąś większą imprezą) odwiedzałam fryzjera w celu wykonania zabiegu. Przekalkulowałam sobie to ciągłe chodzenie do fryzjera i stwierdziłam, że sama zaopatrzę się w ten sprzęt.

Jak używam Steampod’a?

Ja Steampod’a używam jak zwykłej najzwyklejsze prostownicy do włosów. Stemapod’a możemy używać tylko na dobrze wysuszonych włosach, więc po umyciu głowy najpierw susze włosy, a później prostuję na temp. 170 st. To najniższa temperatura, jaką możemy ustawić na urządzeniu.

Przed rozpoczęciem prostowania włosów w końcówki wcieram olejek. Nie wolno dolewać, żadnych kosmetyków ani olejków do zbiornika na wodę, ponieważ może to zniszczyć nasz sprzęt przez zatkanie dyszy, którymi wydostaje się para.

Nawet rozdwojone końcówki po użyciu Steampod’a i odpowiedniego olejku mają zdrowy wygląd.

Jak sprawdza się na mocno kręconych włosach?

Super! Moja koleżanka ma grube, mocno skręcone włosy i bez dodatkowych kosmetyków efekt prostowania był super. O ile dobrze pamiętam jej włosy prostowałam na temp 200 st. Włosy nawet na drugi dzień były ładnie wyprostowane i bardzo lśniące.

Czy steampod niszczy włosy?

Pierwsza i każda kolejna prostownica jaką miałam bardzo niszczyła mi włosy, więc na jakiś czas zrezygnowałam w ogóle z używania prostownicy i byłam zmuszona chodzić w związanych włosach, a bardzo lubię rozpuszczone.

Producenci steampod zapewniają, że ta prostownica nie niszczy włosów. Nie zauważyłam, żeby moje włosy (końcówki) niszczyły się tak szybko, wręcz przeciwnie. Dzięki steampod końcówki włosów po każdym zabiegu wyglądają jak nowe. Włosy faktycznie pięknie się prostują, a raczej wygładzają za pomocą pary. Nawet bez użycia dodatkowych kosmetyków są bardziej błyszczące i ładnie wygładzone.

Czy przy użyciu steampod można pokręcić włosy?

Podobno tak… Ja nie potrafię pokręcić tym włosów, ale za to pięknie unosi grzywkę od nasady głowy.

Jak wygląda pełen zabieg Steampod’a?

Istnieje możliwość dokupienia do prostownicy specjalnych kosmetyków z serii steampod, dzięki którym wykonamy pełen zabieg wygładzenia i odświeżenia włosów, ja jednak jeszcze nie zdecydowałam się na zakup tych kosmetyków. Zabieg ten miałam wykonywany u fryzjera, moje włosy po nim były wygładzone (nawet trochę za bardzo obciążone), lśniące i lejące się jak tafla wody. Nigdy wcześniej ani później tak mocnego efekty nie otrzymałam. Efekt utrzymuje się do pierwszego umycia włosów.

Pro-keratyna zawarta w kremie Steampod osadza się na włóknie włosa i pod wpływem pary wnika do jego wnętrza, odbudowując i chroniąc włosy dzięki uzupełnianiu ubytków naturalnego budulca włosów. Usługę w salonie zaczynamy od umycia włosów, potem dobieramy odpowiedni krem wygładzający Steampod, następnie suszymy włosy i nakładamy serum odbudowujące na końcówki włosów i na końcu stosujemy urządzenie Steampod.  Rezultat:  Włosy wzmacniają się i nabierają pięknego połysku. Tą metodą możemy intensywnie wygładzić włosy, zachować efekt naturalny lub zyskać fale dzięki odpowiedniej pracy prostownicą Steampod.

Jak wypada Steampod w porównaniu do tańszych prostownic parowych?

Steampod to prostownica parowa i pewnie zastanawiacie się jak wypada na tle tańszych prostownic parowych. Miałam okazję używać kilku innych prostownic parowych np. prostownicy BABYLISS ST292E, no i muszę przyznać, że nie ma porównania! Steampod w ogóle nie ciągnie włosów, ta para która wydostaje się przez dysze na płytkach działa cuda, przy zwykłej prostownicy parowej nie można tego powiedzieć. Komfort prostowania bez porównania.

Co z wodą, zbiorniczkiem na wodę i filtrem?

Do prostownicy Steampod należy używać wody o jak najmniejszej mineralizacji, żeby się nie zniszczyła i dysze parowe nie zapchały się. Do urządzenia dodawane są dwa filtry. Taki filtr montuje się w zbiorniczku na wodę, dzięki temu nawet jeśli użyjemy trochę gorszej jakości wody, nic się nie stanie. Filtry można dokupić oddzielnie, widziałam je nawet na allegro za ok. 50 zł z przesyłką.

Jak często wymieniać filtr?

Ja mam prostownicę już 2-3 lata (nie wiem dokładnie) i jeszcze nie wymieniałam filtra. Na zbiorniczku zaznaczony są kolory filtra: zielony – ok, fioletowy- przepracowany, do wymiany. Mój filtr jest obecnie w połowie przepracowany. Ważne jest, żeby filtr cały czas zanurzony był w wodzie.

Czy polecam?

Efekt prostowania jest super, sprzęt jest super, ale cena jest bardzo wysoko, dlatego dziewczynom które mają ładne włosy z natury raczej bym odradzała, szkoda kasy mimo wszystko. Dziewczynom z krótkimi włosami, albo tym które lubią często zmieniać fryzury też, tylko i wyłącznie za sprawą ceny.

To idealny sprzęt dla włosów wysoko-porowatych, niesfornych i puszących się. Ten sprzęt naprawdę pozwoli zapomnieć o tym problemie i nie zniszczy nam włosów tak jak zwykła prostownica.

Polecałabym także osobom, które marzą o długich włosach, ale nie mogą ich zapuścić, bo ich włosy ciągle się niszczą i łamią. Steampod + dobry olejek na końców włosów załatwi całą sprawę. Wydaje mi się, że ta długość moich włosów to w dużej mierze zasługa prostownicy. Nie boję się też ścinać końcówek, bo wiem że odpowiednia ich pielęgnacja pozwoli mi na długo zachować ich zdrowy stan.

Minusy:

– cena

– trudność w transporcie (filtr musi cały czas być w wodzie)

Zobacz także:

Naturalne kosmetyki do włosów – szampony, maski, oleje i wcierki

3 sprawdzone preparaty na gładkie i lśniące włosy

Wszystkie włosowe wpisy

Powiązane posty

17 Responses

  1. Zakupiłam prostownicę Loreal Steampod białą nie taka jak na zdjęciu,z małym pojemnikiem na wode,dałam 900zł i jestem mocno zawiedziona.Niby prostuje ale nie do końca efekt jest taki jak bym chciała.Mam rozjaśnione puszące się włosy,po wyjściu podczas mgły lub dużej wilgotności włosy od razu są spuszone.A tak miało być tak pięknie,czy coś źle robię??Proszę o pomoc

    1. Inny,znaczy gorszy? Mi dziś udało się upolować ta biała właśnie. W tk maxx za 240zł. ..druga przecena i zastanawiam się czy warto ja zostawic… a z włosami mam dokładnie taki sam problem jak miałaś ty..nie mogę ich zapuścić bo ciągle się łamią, a prostownicy używam dość czesto

  2. Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem inny model ale działanie takie samo, do tego stosuję kremy steampod i serum, oraz olej kokosowy do olejowania,szampon loreal wygładzajacy, olejek do końcówek loreal i płakać mi się chce bo nie ma efektu:(

    1. To może stosujesz za dużo kosmetyków na raz? Ja kiedyś tak robiłam i przeproteinowałam sobie włosy, miały takie białe kuleczki na końcu włosów i strasznie się puszyły. Chciałabym Ci pomóc ale naprawdę nie potrafię.

    2. Olej kokosowy chyba średnio nadaje się do wysokoporowatych włosów. Poczytaj na necie. Mi się strasznie piszą po nim włosy i właśnie wyczytałam na internetach,ze nie do każdego rodzaju włosów dobry jest ten akurat olej

  3. Hej tez zastanawiam sie nad zakupem tej prostownicy.mozna ja dostac wdo Tk maxxie za mniej niz 300 zl?! Ona 800 kosztuje a ta z duzym zbiornikiem to powyzej 1000 zl. Moja fryzjerka zrobila mi ten zabieg juz kilka razy i za kazdym razem bylam zachwycona! Jest gdzies porownanie tych dwoch modeli? Salonowego i domowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *