Przekąski z kokosa

przekąski kokosowe
przekąski z kokosa

Jeden duży kokos, a tyle radości! Kochani mam dla Was mega propozycję na przekąski z kokosa. Koktajl, drink, kokosanki, tyle rzeczy można zrobić z jednego kokosa. Jeśli tak jak ja, jesteście zakochani kokosie, koniecznie wypróbujcie moje propozycje.

przekąski z kokosa

Dziurkujemy kokosa i wylewamy z niego wodę kokosową, następnie rozbijamy go i oddzielamy miąższ od łupinki.

przekąski z kokosa

Obrane kawałki kokosa moczymy w wodzie kokosowej z przeciętą laską wanilii. Dopełniamy ciepłą wodą, aż cały kokos będzie zakryty wodą. Tak przygotowany kokos leżakuje ok 1-2 godziny.

przekąski z kokosa

Następnie z kokosa i wody kokosowej robimy mleko kokosowo-waniliowe za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej. Wytłoczyny z wolnoobrotowej wyciskarki posłużą nam do przygotowania kokosowych kul.

przekąski z kokosa

Jeśli nie masz wyciskarki mleko kokosowe możesz zrobić ręcznie (przepis). Z świeżych wiórek kokosowych i zmielonej laski wanilii przygotujemy kokosowe kule.

Przekąski z kokosa

KOKOSOWE KULE

Potrzebujemy:

  • świeże wiórka kokosowe z laską wanilii
  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyki rozpuszczonego oleju kokosowego

Foremki

Wykonanie: Wszystkie składniki łączymy ze sobą, przekładamy do formy i władamy na kilka godzin do lodówki. Gotowe kule możemy (ale nie musimy) oblać czekoladą i gotowe.

przekąski z kokosa
przekąski z kokosa

KOKTAJL KOKOSOWY

Potrzebujemy:

  • 1 banan
  • świeżo-wyciskane mleko kokosowo-waniliowe
  • 1 łyżka syropu z agawy

Wykonanie: Zblenduj wszystkie składniki.

przekąski z kokosa

LIKIER KOKOSOWY

Potrzebujemy:

  • 100 ml wódki
  • 150 ml świeżo-wyciskanego mleka kokosowo-waniliowego
  • 100 g gęstego mleczka kokosowego
  • 5 łyżek syropu z agawy

Wykonanie: Wszystkie składniki łączymy ze sobą i dobrze mieszamy. Przechowujemy w chłodnym miejscu.

przekąski z kokosa

___________________________________________________________

Wszystkie fit słodkości na moim blogu zawierają zdrowe zamienniki cukru lub słodziki (ksylitol/erytrytol), w niewielkich ilościach. Pamiętaj, że takie słodkości powinny znaleźć się w Twojej diecie w bardzo ograniczonych ilościach. Na moim blogu niektóre słodkie dania znajdziesz w zakładce 2 śniadania – są one przygotowane tak, abyś w całości mogła wkomponować je do menu jako pełnowartościowy posiłek. W przepisach staram się korzystać z najlepszych jakościowo produktów oraz smacznych przypraw nadających daniom nie tylko wyjątkowy smak i aromat, ale przede wszystkim mających właściwości prozdrowotne.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *