Przetestuj Dietę Systemową przez 7 dni! Sprawdź ofertę

3 zdrowe zamienniki kawy

zamienniki kawy, kubek z wodą imbirem i cytryna
zamienniki kawy

Kawa nie jest zła, ale w nadmiarze może być uzależniająca a nawet szkodliwa. Czy są jakieś zdrowe zamienniki kawy, które pobudzą Cię tak dobrze jak kawa? Jak można pobudzić organizm bez kawy? Mam 3 sprawdzone zdrowe zamienniki kawy.

Naturalne i zdrowe zamienniki kawy

1 Zamiennik kawy: Żeń-szeń

Żeń-szeń dodaje energii, poprawia koncentrację, zwiększa odporność na stres i podnosi witalność w średnim i starszym wieku. Trzeba jednak uważać, żeby nie łączyć go z lekami i innymi „środkami” pobudzającymi jak np. kawa, bo efekt może być zupełnie odwrotny do tego co oczekujemy. Najbardziej skuteczne jest żucie świeżych lub wysuszonych korzeni. Dostępne są także napoje i herbaty, ale one są już mniej skuteczne.

2 Zamiennik kawy: Guarana

Guarana zmniejsza zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa umiejętność koncentracji i zapamiętywania, działa także termoregulacyjne. Guarana zawiera kilkakrotnie więcej kofeiny niż kawa, więc świetnie pobudza. Ekstrakt z pestek guarany posiada właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne, a alkoholowy wyciąg z nasion zwalcza bakterie takie jak: Escherichia coli, Pseudomonas fluorescens i Bacillus cereus oraz grzyby: Aspergillus niger, Trichoderma viride i Penicillium cyclopium. Guaranę można spożywać w kapsułkach lub w napoju. Ja guaranę stosuję przed treningiem, jeśli zupełnie nie mam energii. 

GUARANA

3 Zamiennik kawy: Mikstura woda+pieprz cayenne+imbir 

Próbowałaś kiedyś takiej mikstury? Obiecuję Ci, że ten napój postawi Cię na nogi. Ostrożnie z pieprzem! Na kubek wody wystarczy szczypta.
Ta mikstura jest nie tylko pobudzająca, ale także odchudzająca. Dzięki temu, że pieprz cayenne jest termogenikiem, przyspieszy przemianę materii i podniesie temperaturę ciała. Podczas treningu szybciej zaczniesz spalać tłuszcz. Mikstura jest idealna zarówno o poranku jak i przed treningiem.

Daj znać, czy masz jakieś swoje sposoby lub mikstury na pobudzenie oraz jakie znasz inne zdrowe zamienniki kawy.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

6 odpowiedzi

  1. Koniecznie muszę spróbować trzeciej mikstury z pieprzem. Dla mnie najbardziej pobudzający jest poranny trening na świeżym powietrzu (niezależnie od pogody) lub zwykły spacer czy jazda na rowerze np. do sklepu. Czasem ciężko jest się zmobilizować, ale zawsze warto…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *