Przetestuj Dietę Systemową przez 7 dni! Sprawdź ofertę

5 powodów dlaczego powinnaś stosować witaminę C latem?

Suplementacja witaminy C może niesamowicie wpłynąć na Twoje zdrowie latem, a nawet Cię uratować! Dlaczego powinnaś stosować witaminę C latem i nie tylko – sprawdź!

1. Niestraszne Ci promienie UV

Suplementacja witaminą C zwiększa odporność skóry na promieniowanie UV. Skóra latem jest wyjatkowo mocno narażona na promieniowanie, przez co dochodzi do uszkodzenia komórek skóry i kolagenu. W czasie ekspozycji na promieniowanie UV zmniejsza się ilość witaminy C w naskórku, co wskazuje na jej udział w mechanizmach obronnych. Ta cudowna witamina neutralizuje wrogie, wolne rodniki zanim pojawią się stany zapalne!

2. Możesz spokojnie iść na basen

Latem uwielbiamy korzystać z otwartych pływalni i aqua parków, ale narażamy się wtedy na kontakt z chlorem. Witamina C neutralizuje chlor i odwrotnie. Wygrywa ta substancja, której przyjmujemy więcej. Większość ludzi nie spożywa wystarczająco witaminy C, żeby poradzić sobie z chlorem przedostającym się do organizmu!!

3. Poradzisz sobie z oparzeniami

Rozcięcia, oparzenia i inne rany, które prowadzą do powstawania blizn, potrzebują witaminy C, gdyż odgrywa ona istotną rolę w tworzeniu keratynocytów – komórek potrzebnych do zamknięcia rany na powierzchni skóry. Niestety żadne badania nie potwierdzają, że zwiększenie spożycia wit. C przyspieszy proces odbudowy skóry, jednak brak jej wystarczającej ilości może opóźnić gojenie.

4. Rozjaśnisz przebarwienia

Można przyjmować witaminę C doustnie, ale świetnie sprawdzi się także jako kosmetyk do rozjaśnienia przebarwień! Kwas askorbinowy, bo dokładnie o nim mowa, to inhibitor melanogenezy, co oznacza, że zapobiega nadprodukcji melaniny. Dzięki temu wit. C rozjaśnia przebarwienia, działa delikatnie i nadaje się nawet dla wrażliwej skóry.

Stosujesz witaminę C? Mam nadzieję, że te 5 powodów dlaczego powinnaś stosować witaminę C latem dało Ci do myślenia! Daj znać w komentarzu poniżej.

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i mieć dopasowaną dietę już dziś? Sprawdź mój unikalny system odżywiania, dzięki któremu osiągniesz szczyt swojej formy i zdrowia!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *