3 testy psychologiczne, które koniecznie musisz zrobić

Czasami, żeby poznać siebie lepiej lub po prostu uświadomić sobie swoje silne cechy, słabości oraz to dlaczego w taki, a nie inny sposób wykonujemy różne czynności, wystarczy zrobić test. Podrzucam Wam, 3 testy psychologiczne dzięki którym poznasz lepiej siebie i swoją bratnią duszę!

3 testy psychologiczne, które koniecznie musisz zrobić

Testy psychologiczne umożliwiają uzyskanie informacji, których wcześniej o sobie nie znaliśmy. Rozwiązując jakikolwiek test psychologiczny, należy wykonać go bez pośpiechu, w odpowiednich warunkach, będąc wypoczętym. Na wynik testu mogą mieć wpływ zmęczenie, pora dnia i samopoczucie, ale istotne jest udzielanie tylko i wyłącznie szczerych odpowiedzi.

I. 16 Personalities Test

Niesamowicie dokładny test osobowości, który powie Ci jakim typem jesteś, w jakich zawodach się sprawdzić, jakie są Twoje mocne strony i kto ze znanych osób, a także fikcyjnych ma taką samą osobowość co Ty! Po tym teście zdobędziesz konkretny i dokładny opis dotyczący tego kim jesteś i dlaczego w taki, a nie inny sposób wykonujesz różne czynności. Na obrazku widzicie wyniki mojego testu! Jest on niesamowicie dokładny i w 100% się z nim zgadzam.

Link do testu: https://www.16personalities.com/pl

II. 5 języków miłości

Test, który ułatwi Twoją relację z partnerem!! Koniecznie zróbcie go oboje i zrozumcie siebie nawzajem! Jak tylko odpowiesz na pytania dowiesz się, jaki jest Twój język miłości: dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków, spędzanie ze sobą wspólnego czasu oraz wyrażenia afirmatywne.

Link do testu: https://mk-pl.github.io/5-jezykow-milosci/

III. Test Ajurwederyjski – Jaką doszą jesteś?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 żywiołów  i 3 dosze tworzą w naszym ciele unikalną mieszankę cech, określającą, to kim jesteśmy i jak wyglądamy. Prakriti (konstytucja psychofizyczna, typ), bo  tak nazywamy naszą pierwotną naturę, z którą przychodzimy na świat, określa, która z dosz dominuje w naszym ciele. Z każdą z dosz związane są pewne właściwości, które są bardziej lub mniej widoczne, w zależności od tego, która z nich dominuje.

Dzięki znajomości prakriti, poznajemy potrzeby naszego ciała, wiemy jak ono funkcjonuje i dlaczego jesteśmy tacy, a nie inni. Kiedy za sprawą czynników zewnętrznych dochodzi do zaburzenia dosz, chorujemy. Stan, w którym się wtedy znajdujemy, ajurweda określa jako vrikriti, czyli to co zaburzone. O ile nie utrzymuje się on długo, jest łatwy do zrównoważenia. Gdy zaczynamy równoważyć poziom dosz w naszym ciele, znajomość prakriti pomoże nam ustalić, do jakiego momentu powinniśmy zwiększać bądź zmniejszać daną jakość.

Link do testu: https://a-ajurweda.pl/pl/test

Mam nadzieję, że zrobiłaś te 3 darmowe testy psychologiczne i pomogły Ci one lepiej poznać siebie. Dzięki nim dowiedziałaś się jakie są Twoje silne cechy osobowości, w jakich językach miłości mówisz i jakie są Twoje cechy psychofizyczne wg ajurwedy.

Polecam także zrobić Test Gallupa i Strukturogram, są to niestety płatne testy!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *