Przetestuj Dietę Systemową przez 7 dni! Sprawdź ofertę

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych

Jak to mówią Nowy Rok – Nowa Ty. Niektóry z Nas potrzebują odpowiedniego momentu, żeby dokonać postanowień i wyznaczyć sobie cele. Często to właśnie Nowy Rok jest takim przełomowym momentem dla Nas, w którym postanawiamy coś zmienić, osiągnąć wyznaczony cel. Nierzadko jednak już po kilku tygodniach dopada nas słomiany zapał lub zupełnie zapominamy o noworocznych postanowieniach. Przeczytaj jak tego uniknąć.

Stworzyłam dla Was 4 najważniejsze zasady, których należy się trzymać przy realizacji wyznaczonych celów.

1. CEL: Określić jasne, osiągalne cele

Pierwszą podstawową rzeczą od której należy zacząć, to postawienie sobie jasno sprecyzowanych celów, takich które są realne do wykonania. Przy określaniu celu zastanów się na ile jego realizacja zależy od Ciebie, a na ile od czynników zewnętrznych. Nie wyznaczaj sobie celu, który w większym stopniu nie zależy od Ciebie – to jest bardzo ważne, jeśli chcesz do koniec roku wykreślić wszystkie pozycje na liście.

2. MOTYWACJA: Nie zapominaj o motywacji i ciesz się z małych rzeczy

Drugą bardzo ważną rzeczą jest motywacja, która ma kluczowe znaczenie przy realizacji czegokolwiek. Nawet jeśli będziesz miała jasno określony cel bez motywacji możesz nie osiągnąć do końca swoich założeń. Silna motywacja to to czego potrzebujesz już na samym początku. Każdy cel musi być poparty motywacją!

Często efekty naszej pracy są dla Nas największą motywacją, a ich brak zupełnie zniechęca, szczególnie wtedy gdy oczekujemy spektakularnych efektów. Dlatego nie oczekujmy „kokosów” już na samym starcie, tylko cieszmy się z małych rzeczy i małymi kroczkami realizujmy kolejne etapy naszego planu. Znajdź silną motywację, która bez względu na wszystko będzie powodowała, że nie przestaniesz działać. Nie poddasz się!

3. PLAN: Przygotuj idealny plan dla siebie

Ostatnia rzecz, która ułatwi Ci realizację wyznaczonych celów to odpowiednio przygotowany plan. Znajdź wolną chwilę i stwórz taki plan, który pomoże Ci zrealizować założenia i nie ma tu na myśli rozpisanie dnia co do godziny, bo z doświadczenia wiem, że to nie wychodzi, tylko o takie ogólne zaplanowanie dnia, tygodnia lub miesiąca. Rozplanowanie działań na przestrzeni czasu. Ułatwieniem może być także rozłożeniu celu na części pierwsze, rozplanowanie poszczególnych działań. Każdy cel podziel na poszczególne etapy realizacji, staraj się aby droga do celu była przyjemna, dlatego znajdź dla siebie najlepsze rozwiązanie.

4. WYCIĄGAJ WNIOSKI: Każdy niezrealizowany cel ma jakiś powód

Jeśli wyznaczyłaś sobie konkretny okres czasu na realizacje celu i nie udało Ci się go zrealizować, nie zawsze oznacza to, że coś jest nie tak z Tobą. Zastanów się, dlaczego Ci się nie udało, odpowiedz sobie na pytanie czy zrobiłaś wszystko, żeby zrealizować ten cel. Czasami duże znaczenie mają czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu. W każdym razie bez względu na to, czy wyznaczony cel nie został zrealizowany z twojej winy, czy wpłynęły na to czynniki zewnętrzne, wyciągnij z tego wnioski i następnym razem zrób to lepiej.

POWODZENIA W REALIZACJI CELÓW I PLANÓW.

 ___________________________________________________________

Korzystaj z przepisów na moim blogu do przygotowania codziennego jadłospisu. Moje przepisy są skrupulatnie przygotowywane i wielokrotnie przetestowane przed publikacją. Możesz w łatwy sposób wkomponować je w codzienny jadłospis, w większości nie zawierają glutenu, laktozy i przetworzonego cukru (słodki smak dają słodziki: ksylitol, erytrytol, miód, czasami syrop z agawy). Jadłospis jest przyjazny także dla osoby z Hashimoto lub wegetarian. Zobacz: Jak ułożyć zdrowy jadłospis z przepisów na blogu

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

2 odpowiedzi

  1. Ja też wyjątkowo w tym roku jeszcze nie wymyśliłam żadnych postanowień, ale np chętnie znowu zaczęłabym ćwiczyć i przydałoby się częściej dodawać posty 😀 Może Twoje rady mi się przydadzą, bo u mnie zawsze było ciężko z wytrwałością 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *