Codzienne zdrowe nawyki, które warto wprowadzić w 2021

Codzienne zdrowe nawyki, które warto wprowadzić w 2021. Dzięki nim poprawisz jakość swojego zdrowia i życie. Nie czekaj, wprowadź zmiany już dziś. Te czynności nie zają Ci dużo czasu.

1 Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho działa detoksykująco i odmładza skórę.  To świetny sposób na poprawę wyglądu skóry, złuszczenie martwego naskórka i pobudzenie układu limfatycznego, który odgrywa ważną rolę w odporności organizmu. Masaż wykonywany szczotką podrażniając receptory nerwowe, pobudza do wzmożonej pracy układ limfatyczny, pomagając usuwać szkodliwe produkty przemiany materii. Przyczynia się to do poprawy krążenia krwi, a co za tym idzie do szybszego wydalania toksyn z organizmu. Dobrze wyszczotkowana skóra ciała jest gotowa na wprowadzenie substancji odżywczych lub leczniczych.

Czytaj więcej o domowych zabiegach na ciało!

2 Codzienne ćwiczenia rozciągające

Dobrze rozciągnięte mięśnie z łatwością osiągają pełne zakresy ruchu. Poprawia to ogólną sprawność organizmu i zdolności funkcjonalne, takie jak sięganie, schylanie się lub pochylanie podczas codziennych zadań. Codzienne rozciąganie pozwoli Ci na dłużej zachować młodość i sprawność, szczególnie jeśli masz pracę siedzącą. Rozciąganie może być świetnym sposobem na poranne rozruszanie się lub sposobem na relaks po całym dniu. Osobiście polecam Ci jogę, która łączy rozciąganie i relaksację, a także poprawiają równowagę.

3 Medytacja

Wiele badań mówi o możliwości przekształcania emocji pod wpływem medytacji i intensyfikacji uczuć pozytywnych. Medytacja dzięki praktykowaniu uważności daje większą kontrolę nad swoim zachowaniem oraz pozytywnymi stanami emocjonalnymi.

4 Suplementacja kompleksem witamin

Nawet stosując zbilansowaną dietę, potrzebujesz codziennych witamin. W szczególności zalecam suplementację witaminą D + K. Moim sprawdzonym suplementem, po którym włosy, skóra i paznokcie są odżywione jest This is Bio Green&Fruits.

5 Codzienna afirmacja

Poranna lub wieczorna afirmacja może odmienić życie. Pozytywne myślenie, realnie wpływa na życie i zmienia postrzegania świata oraz siebie. Dzięki temu kreujesz siebie, wpływasz na wyciszenie ego, pozytywne postrzeganie siebie, świata i innych ludzi.

A jakie są Twoje codzienne zdrowe nawyki, które chcesz wprowadzić w 2021?

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *