Czym jest dla mnie zdrowy styl życia

zdrowy styl życia

Czym jest dla mnie zdrowy styl życia? To coś więcej niż zdrowe odżywianie, to filozofia życia. Tym wszystkim dzielę się z Wami na blogu, a moje motto, być może dla niektórych enigmatyczne, wyraża wszystko co dla mnie ważne. 3xH: Happy, Healthy, Harmony – tymi trzema słowami mogę określić zasady zdrowego życia.

Happy

Każdy w życiu dąży do szczęścia, ale czy tak naprawdę zastanawiałaś się nad tym co daje Ci szczęście? Czy jest to leżenie na kanapie i oglądanie tv, zajadając się lodami, czy może dobry wycisk na siłowni, po którym patrzysz na siebie w lustro z dumą i podziwiasz swoje ciało?

Szczęście jest o wiele bardziej złożone niż myślałam o nim kiedy byłam małym dzieckiem. Wiem, że na moje szczęście składają się drobne radości odkrywane każdego dnia, pasja do blogowania, dobry trening na siłowni, zdrowie moje i moich bliskich, ekscytujące podróże, spełnianie marzeń (których spełnianie w zasadzie często jest bardzo trudne) i wiele innych mniejszych i większych spraw.

A co Tobie daje szczęście?

Wiem, że czasem szczęściu trzeba dopomóc, bo nie jest tak, że ono samo przychodzi. Ok, czasami przychodzi, ale często musisz po nie sięgnąć sama! W słowie Happy jest także przypomnienie, żeby nie koncentrować się na przykrych sprawach, żeby nie rozpamiętywać, ale żeby wybaczać i skupiać się przede wszystkim na miłych i dobrych rzeczach. Warto dostrzegać drobne sukcesy i umieć się nimi cieszyć! Szczęścia trzeba się nauczyć i to ono w duże mierze składa się na zdrowe życie, bo jeśli jesteśmy szczęśliwi, to nasza psychika też jest zadowolona. Radość torównież niewymuszona aktywność fizyczna. Mam na myśli, taką aktywność, którą sama pokochasz, nie taką do której się zmuszasz, ale taka, bez której nie możesz żyć. Znaleźć to, przy czym się męczysz i jednocześnie kochasz to robić, jest nie lada wyzwaniem, ale daje satysfakcję i radość. Ja znalazłam swoje miejsce na siłowni. Wierzę, że Ty również znajdziesz to co sprawi Ci radość i uwalnia endorfiny!

Healthy

Pod tym słowem kryje się więcej niż może się pozornie zdawać. To przede wszystkim zdrowe odżywianie, które dostarcza mojemu organizmowi niezbędnych składników, witamin, minerałów i przede wszystkim bogatą fuzję smaków. Nie żyję dla jedzenia, ale ma ona duże znaczenie w moim życiu. Posiłki, które jem muszą być nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Dlatego testuję, eksperymentuję i łącze smaki, dzięki temu w zakładce przepisy, znajdziesz przede wszystkim unikalne receptury.

W słowie healthy kryje się również dbanie o urodę poprzez odpowiednią, naturalną pielęgnację oraz regularne zabiegi na ciało po których czuję się świeżo i przyjemnie. Stosuję głównie naturalne kosmetyki i bardzo przywiązuję uwagę do składu kosmetyków. Jestem taką trochę kosmetyczną minimalistką i nie kupuję nowych kosmetyków, jeśli nie widać dna w tych, które mam.

Harmony

Harmonia, równowaga, zgoda z samym sobą, ład i porządek to ostatni wyznacznik zdrowego stylu życia. Porządek robi porządek, bałagan tworzy bałagan. Myślę, że o zdrowym stylu życia możemy mówić właśnie wtedy kiedy wszystko jest na swoim miejscu, nie tylko dieta, ale również głowa(psychika) i nasze otoczenie. Życiowa harmonia i zgoda z samym sobą to kropka nad i w zdrowym życiu. Dlatego dbaj o swoje otoczenie i ludzi, z którymi się przyjaźnisz, a przede wszystkim dbaj o własną równowagę i harmonię.

W tych trzech słowach zawarłam to czym jest dla mnie zdrowy styl życia.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do stron: Healthy, Happy lub Harmony

A czym jest dla Ciebie?

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

5 odpowiedzi

  1. Bardzo ciekawy i inspirujący wpis 🙂 U mnie pod hasłem zdrowy styl życia kryje się joga, długie spacery, regeneracja, zbilansowana dieta i hektolitry zielonej herbaty najlepiej od Blueberry Roaster 😉 Ostatnio staram się mocno zadbać o swój organizm zarówno od środka, jak i na zewnątrz. I myślę, że to całkiem dobre postanowienie 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *