Przetestuj platformę przez 7 dni –  SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ!

I tak źle jesz!

Zdrowe jedzenie

Dokładasz wszelkich starań, żeby Twoja dieta była idealna, kupujesz zdrowe produkty, gotujesz i jesz dietetycznie (albo nie) a oni tak zarzucą Ci że robisz to źle! Znajdzie się tysiące ekspertów, którzy powiedzą Ci czego masz nie robić. Ja nie jestem jednym z nich, bo…

Bo w życiu nie chodzi tylko o jedzenie…

W życiu nie chodzi tylko o jedzenie i ten fakt powinien być oczywisty. Okazuje się jednak, że dla wielu nie jest, a im bardziej zagłębiasz się w zdrowe odżywianie, tym bardziej wydaje Ci się to ważne i dowiadujesz się, że wszystko szkodzi…. Chłoniesz nagłówki jak gąbka: „Olej kokosowy jednak niezdrowy”, „Z jedzeniem kaszy lepiej uważać”, „Jabłka mogą szkodzić!”, „Bio żywność to ściema!”.

Nie dajmy się zwariować! Nie zapędzaj się w tych osądach i używaj rozumu. W życiu nie chodzi o ciągłą kalkulację, prześwietlanie każdego produktu wzdłuż i wszerz, szukanie dziury w całym, czy strach przed każdym posiłkiem, bo jest niezdrowy, za tłusty, za mały, za duży, nieekologiczny itp. Każdemu z nas powinno chodzić o szczęśliwy brzuszek, dobre samopoczucie, pełnię zdrowia, spokój umysłu i harmonię życiową.

Nie potrafię zrozumieć tego ciągłego wytykania, wyliczania, podkreślania że coś jest złe – bo ma cukry naturalne, bo przecież to i tak cukier?!!, czy ma za dużo tłuszczu, za mało witamin, bo było na pewno pryskane, bo ekologiczne tylko z nazwy, a te eko etykiety to ściema… mogłabym długo wymieniać. I nie mam tu na myśli produktów wysoko-przetworzonych jak ciasteczka, pizza i inne fast foody, które napakowane są chemią i można by się z nich uczyć tablicy Mendelejewa. Nie, nie mówię o tych produktach.

Mam na myśli warzywa, owoce, zioła, produkty naturalne, produkty bio i eko, którym zarzuca się wiele. Na miłość boską, nie dajmy się zwariować! Wiem, że jakość wielu produktów w obecnych czasach pozostawia wiele do życzenia, no ale bez przesady – nie wmówisz mi że czekoladowy batonik będzie lepszy niż zwykły banan z supermarketu. Najlepszy będzie banan bio, ale WHO CARES?! jeśli umieram z głodu, a w osiedlowym sklepie mam do wyboru tylko zwykłe produkty. Sytuacja jest jasna, wybieram tą LEPSZĄ OPCJĘ – naturalną, nieprzetworzoną, dla siebie, dla mojego lepszego samopoczucia, gładszej skóry i po prostu bo lubię banany, nie mniej niż czekoladę, ale wiem że banan w tym momencie będzie lepszy. Może w tym osiedlowym sklepie znalazłoby się jeszcze coś lepszego niż ten zwykły banan, pryskany, w końcu nie do końca taki super, ale mam przy sobie tylko kilka groszy, a za 2 minuty odjeżdża mój ostatni autobus….

To tylko przykład, ale wierzę że wiele wyjaśnia.

Dbaj o swoją dietę i wybieraj zdrowe produkty dopasowane do Twoich preferencji żywieniowych. Nie bój się warzyw, owoców i innych naprawdę zdrowych produktów, które przyniosą Ci dużo dobrego. Nie ma idealnych produktów, każdy może być szkodliwy. Jesteśmy różni, mamy inne preferencje żywieniowe oraz wrażliwość na poszczególne składniki. To co mi służy i jest dla mnie dobre, niekoniecznie musi być dobre dla Ciebie. Pamiętaj o tym 🙂

obrazek z ludzikami

Dieta jest ważna, ale jeśli w nas jest mnóstwo złości, zawiści, obsesji i innych negatywnych emocji, nawet najzdrowsze produkty świata nie zdziałają cudów. Dlatego nie skupiaj się tylko na zdrowym odżywianiu, ale zwróć uwagę na całe Twoje życie! Czy dbasz o odpowiednią ilość aktywności fizycznej, czy stosujesz naturalną pielęgnację, czy cieszysz się życiem, czy uśmiechasz się kiedy rano wstajesz z łóżka? Zdrowe odżywianie, nie uzdrowi Twojego nastawienia do świata… Praktykuj wdzięczność, rozmawiaj ze sobą i zadbaj o swoje życie w całości, nie tylko na wybranej płaszczyźnie.

Daj znać w komentarzu, czy Ty też spotkałaś się z ekspertem, który wie lepiej jak powinno wyglądać Twoje życie! Napisz czy praktykujesz wdzięczność i dbasz o swoją duszę?

Zobacz: Jak codzienna afirmacja moze odmienic Twoje życie

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *