Przetestuj Dietę Systemową przez 7 dni! Sprawdź ofertę

3 najlepsze ćwiczenia na proste plecy

cwiczenia na proste plecy
ćwiczenia na proste plecy

Przez pewien czas, na studiach miałam problem z garbieniem się., zauważyłam to problem wielu młodych i starszych ludzi! Na zdjęciach z wakacji, na ulicy, w autobusie, w pracy – widzę garbiących się ludzi. Kochana, dlaczego nie wypniesz dumnie piersi do przodu tylko chowasz się w podkulonych ramionach? Dziewczyny z dużym biustem garbią się przez ich ciężar, dziewczyny z małym biustem próbują go ukryć w podkulonych ramionach, do tego siedząca praca przy źle dobranym krześle i to wszystko pięknie składa się na skrzywienie kręgosłupa i garbienie się. Można to zmienić, powiem Ci jak ja pozbyłam się tego problemu.

Oglądasz swoje piękne zdjęcia z cudownych tropikalnych wakacji i co widzisz? Piękne widoki: morze, piasek, słońce i Ty – wszystko byłoby cacy gdybyś na tym zdjęciu nie była zgarbiona. 

Znasz to? Na pewno. 

Po pierwsze – miejsce pracy. Jeśli większość swojego czasu spędzasz w pozycji siedzącej np. przed komputerem, koniecznie zadbaj o to, żeby krzesło i biurko ze sobą współgrały i wymuszały na Tobie odpowiednią postawę ciała. 

Po drugie, pilnuj się! Staraj się pilnować odpowiedniej postawy ciała kiedy idziesz, stoisz, czy siedzisz. Ważne jest żebyś wyrobiła w sobie nawyk prostych pleców.

Po trzecie, najważniejsze: ĆWICZ! 

Nic lepiej nie wpłynie na twoją postawę ciała jak odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion i pleców. Możesz cały czas pilnować prostych pleców i ściągniętych ramion, ale jeśli nie masz wystarczająco mocnych mięśni, szybko możesz odczuć ból i zmęczenie.Poniżej znajdziesz 3 podstawowe ćwiczenia na plecy, które zawsze powinny znaleźć się w Twoim planie treningowym.

ćwiczenia na proste plecy

3 najlepsze ćwiczenia na proste plecy.

Spośród tysięcy ćwiczeń i ich „odmian” wybrałam właśnie te 3 ćwiczenia, bo je lubię, bo są podstawowymi ćwiczeniami wielostawowymi i według mnie nie są trudne. Przy systematycznej pracy wzmocnisz i rozbudujesz mięśnie pleców, dzięki czemu pozbędziesz się zapadniętych ramion i przygarbionej sylwetki.

1.Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia

Wiosłowanie sztangą w opadzie to jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Jest bardzo proste i angażuje sporą ilość mięśni – to kompletne wielostawowe ćwiczenie na plecy!

2. Ściąganie wyciągu górnego do klatki piersiowej

To ćwiczenie zaangażuje m.in mięsień najszerszy grzbietu – dzięki niemu łatwiej ustabilizować i prostować sylwetkę! W tym ćwiczeniu dodatkowo wzmocnisz mięśnie czworoboczne i równoległoboczne, a mięśniami pomocniczymi są bicepsy oraz mięśnie naramienne.

3. Martwy ciąg

Ćwiczenie, którego kiedyś nienawidziłam, ale to dzięki niemu moja dolna część pleców jest silna. To dzięki niemu nie odczuwam bólu w dolnym odcinku lędźwiowym przez wielogodzinną pracę siedzącą. To ćwiczenie, które koniecznie powinno się znaleźć w Twoim planie treningowym! W nim angażujesz również mięśnie ud i pośladków, więc korzyści są podwójne.

ćwiczenia na proste plecy

Tak naprawdę ćwiczenia na proste plecy możesz wykonywać także w domu. W kolejny wpisie na pewno skupię się właśnie na takich ćwiczeniach.

___________________________________________________________

Zobacz więcej wpisów z kategorii sport i zainspiruj się do aktywnego życia. Kilkanaście minut dziennie spędzonych aktywnie poprawi Twoje samopoczucie i stan Twojego zdrowia.

Znajdź swoją ulubioną aktywność i traktuj ją jak najlepszą przyjaciółkę, której zwierzasz się z najskrytszych problemów, a endorfiny niech zadbają o całą resztę

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

10 odpowiedzi

  1. Ciekawe ćwiczenia. Przyznam się, że garbienie to niestety i moja zmora. Garbię się raczej zdecydowanie mniej, niż kiedyś jednak czasami się na tym dalej przyłapuję.

  2. Nie jestem przekonana, że jak ktoś ma krzywe plecy to powinien robić takie ćwiczenia. Jak wszystko jest ok to tak, ale jak już jest coś krzywe to ja bym się skonsultowała z lekarzem albo dobrym fizjoterapeutą. Ja zawsze jak mam wątpliwości czy mogę coś robić lub w jaki sposób czy z jakimiś ograniczeniami to konsultuję moje pomysły z paniami z rehabilitacje.rog a konkretnie ze słomczyńskiego. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

    1. Zgadzam się, jeśli ktoś ma skrzywienie kręgosłupa to w grę wchodzi tylko leczenie. Ale zanim doprowadzimy do choroby, często po prostu mamy złą postawę ciała i garbimy się. To łatwo można poprawić dzięki tym ćwiczeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *