Przetestuj platformę przez 7 dni –  SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ!

Jak jeść zdrowo kiedy wszyscy wokół jedzą niezdrowo

Jak jeść zdrowo kiedy wszyscy wokół jedzą niezdrowo? Mam kilka sposobów, które stosuje w codziennym życiu i takie, które pomagają mi w kryzysowych sytuacjach. Zobacz, jak ja to robię. Wiem, że nie jest łatwo trzymać zdrową dietę, szczególnie na początku i przede wszystkim wtedy, gdy na każdym kroku słyszysz: po co to robisz? Jak Ty możesz to jeść? Jesteś na diecie? Jeśli zaczynasz jeść zdrowo te docinki są wyjątkowo trudne i naprawdę ciężkostrawne. Znam to i nadal zdarza mi się to słyszeć, ale mam to gdzieś bo wiem że robię dobrze i świetnie się z tym czuje. Wiem jak zmieniło się moje życie po zmianie diety, a im dłużej w tym siedzę, tym lepiej poruszam się w tym temacie.

Jak jeść zdrowo kiedy wszyscy wokół jedzą niezdrowo?

1. Nie postrzegaj zdrowego jedzenia jako „diety”

Przede wszystkim nie postrzegaj zdrowego jedzenia jako chwilowej diety. Takie podejście powoduje, że narzucasz sobie ograniczenia, a ograniczenia nierzadko powodują wyrzuty sumienia po jedzeniu. Jeśli naprawdę chcesz czuć się swobodnie w towarzystwie, które lubi zjeść niezdrowo, musisz wierzyć w swoje przekonania i wybory. Dopóki zdrowe jedzenie będzie dla Ciebie przymusem i dietą, nie będziesz czuła się dobrze.

Zobacz: Czym jest dla mnie zdrowy styl życia

2. Znajdź osobę, która lubi jeść to co Ty

Nawet jeśli obracasz się w towarzystwie, które żywi się byle jak, na pewno znajdziesz choć jedną osobę, która lubi jeść to co Ty i jest to zdrowe. Poszukaj w swoim otoczeniu takiej osoby, z którą będziesz mogła powymieniać się doświadczeniami i radami. Jeśli nie w realu to w internecie, tu na pewno znajdziesz kompana. Zawsze możesz też odezwać się do mnie!

3. Zarażaj zdrowym odżywianiem

Nie daj się zarazić niezdrowym jedzeniem, to Ty zarażaj zdrowymi pomysłami! Osoby które nie przywiązują wartości do zdrowego jedzenia potrafią demonizować je, wypierać zalety i dobre właściwości. Zarażaj takie osoby zdrowymi przepisami, dziel się swoimi zdrowymi i smacznymi posiłkami (jeśli chcesz) i przede wszystkim daj im żywe przykłady ze swojego życia. Podkreślaj co dobrego dało Ci zdrowe odżywianie, jakie zmiany zaszły w Twoim zdrowiu i skąd masz tyle pozytywnej energii!
Pamiętaj jednak, że nie wszyscy będą chętnie podzielali Twój entuzjazm, dlatego takie osoby omijaj z daleka i nie próbuj na siłę ich przekonywać. Są takie typy, z którymi lepiej nie wchodzić w dyskusję, oni zawsze wiedzą lepiej, a Ty i tak jesz źle.

4. Unikaj głodu

Kiedy jesteś głodna łatwiej ulegasz pokusom, a to nie wróży nic dobrego! Zadbaj o plan zdrowych posiłków, przygotowuj jedzenie na kilka dni z rzędu i przede wszystkim ustal ile posiłków dziennie chcesz jeść.

Zobacz także: Jak jeść zdrowo?

5. Miej ze sobą zdrowe przekąski

Czasami spotkanie biznesowe się przedłuża lub w wyniku nieoczekiwanych okoliczności musimy zmienić plany i nie możemy albo nie mamy przy sobie gotowego posiłku. Wtedy najlepiej mieć ze sobą zdrowe przekąski lub listę produktów na tzw. czarną godzinę. Mając ze sobą zdrowe przekąski nie przełamiesz swoich zdrowych nawyków. Sprawdź moje 10 zdrowych zamienników słodyczy (KLIK)

6. Rób zdrowe substytuty

Możesz zjeść pizze, frytki, ciasteczka, a nawet burgera! Przygotuj je w sposób alternatywny, ze zdrowych i pełnowartościowych składników, bez wypełniaczy i polepszaczy smaku. Nie musisz z niczego rezygnować, po prostu rób to smaczniej, lepiej i zdrowiej.

Zobacz także:

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

8 odpowiedzi

  1. Ja uwielbiam gotować, jednak sprzątać po gotowaniu nienawidzę. Zawsze z tego powodu ubolewam, szukam wymówki, albo dobrych produktów, które potrafią zmyć ten tłuszcz i zabrudzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *