Przetestuj platformę przez 7 dni –  SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ!

Jak pozostać fit na wakacjach?

morze, sportowe ubranie, trening nad morzem

Fit wakacje, czy totalna rozpusta? Zawsze powtarzam, że wakacje rządzą się swoimi prawami, ale jeśli w naszych żyłach płynie sportowa krew, nie wytrzymamy bez aktywności na wakacjach i zdrowego jedzenia, które kochamy.

Mam swoje zdrowe nawyki, które są już tak mocno zakorzenione, że nie potrafię bez nich żyć. To jak z umyciem zębów po posiłku, jeśli tego nie zrobisz czujesz się po prostu źle. Przykładowo – nie potrafię żyć bez wody, w zasadzie dla mnie inne napoje mogłyby nie istnieć – nie piję kawy, bardzo rzadko piję herbatę, a odkąd na śniadanie jem jajka to nie potrzebuje także mleka (do owsianki). Wystarczy mi woda, a rozpustą dla mnie są świeżowyciskane soki, szczególnie zielone, które najlepiej smakują z mojej wyciskarki, pite w domu na kanapie.

Aktywność na wakacjach

Wakacje są po to, żeby wykorzystać je na maksa i porządnie odpocząć. Ale żeby zrobić jedno i drugie nie można leżeć plackiem na plaży. Może leżąc przez cały urlop odpoczniemy, ale czy wykorzystamy ten czas na maksa? Trening na siłowni można zrobić zawsze, ale są takie aktywności, które możesz zrobić tylko latem lub tylko na urlopie.

Nurkowanie z rurką – nie musisz wydawać fortuny, żeby ponurkować! Nurkowanie z rurką jest cudowne. Mi w tym roku udało się trochę ponurkować na Zakynthos, mimo że podwodny świat nie jest tam wyjątkowo bujny udało się zobaczyć małe kraby, rybki,a nawet małą płaszczkę.

Zwiedzanie rowerem – o ile na dworze nie jest 30-40 stopni, warto wypożyczyć rowery zamiast auta i rowerem zwiedzić okolicę, w której wypoczywamy. Endorfiny załatwią całą resztę 🙂

Spacer po okolicy – jeśli nie rower, to chociaż spacer. Kilka km to żaden wyczyn, Twoje ciało Ci za to podziękuje. Dotlenisz swoje komórki, zaczerpniesz świeżego powietrza i podczas spaceru możesz porozmawiać ze swoimi kompanami.

Poranne bieganie – nic tak Cię nie rozbudzi jak poranny jogging. Ja nie lubię biegać, ale znam osoby, które bez porannych przebieżek nie rozpoczną dnia.

Kajaki lub rowerek wodny – w tym roku to prędzej popływasz na różowym flamingu niż na kajaku, w każdym razie wybierz co wolisz.

Odpoczywaj aktywnie, Twoje ciało i dusza Ci za to podziękują. Leżenie cały dzień na plaży jest dla mięczaków, przynajmniej pospaceruj wzdłuż plaży 🙂

aktywne wamacje nad morzem

Jedzenie fit na wakacjach

Na urlopie zdrowe jedzenie przynajmniej w 80 procentach. Ta zasada pozwoli Ci zachować umiar i rozsądek, jeśli tracisz go na wakacjach. Jedzenie fit na wakacjach nie jest wcale taką trudną sprawą jeśli masz zdrowe nawyki.

Lato to bogactwo warzyw i owoców – wykorzystaj to! Rok ma 365 dni, ale to latem masz dostęp do większej ilości świeżych, lokalnych produktów. Korzystaj z sezonowych warzyw oraz owoców, bez względu na to gdzie jesteś.

Ja swój urlop spędzałam na Zakynthos. Ta grecka wyspa nie ma zbyt wiele do zaoferowania w tym temacie. Ale mają cudowne oliwki, oliwę, miód ze skórką pomarańczy, wspaniałą fetę i sałatkę grecką. Na urlopie za granicą próbuj lokalnych produktów, będą lepsze od fast food’ów. Wybieraj lekkie dania, sałatki lub sama przygotowuj posiłki. Nie zapominaj o zdrowych i smacznych koktajlach, które możesz przygotować w kilka minut, jeśli tylko masz odpowiednie składniki i blender np. butelkowy.

Nie zawsze wyjeżdżając na urlop mamy możliwość jeść w dobrych lokalnych restauracjach. Dużo zależy od miejsca, w które jedziemy lub zasobności naszego portfela. Jeśli przykładowo wyjeżdżamy na biwak, zabieramy ze sobą dużo suchego prowiantu. A co wziąć ze sobą na wyjazd? W tym powinien pomóc Wam mój inny wpis.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

5 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *