Zapisz się na listę oczekujących –  ZAPLANUJ SWOJĄ METAMORFOZĘ!

Jak wybrać blender? – moje typy

Jak wybrać blender?

Pora letnia to najlepsza okazja na domowe koktajle z sezonowych owoców oraz warzyw. Nie obędzie się to bez poręcznego blendera, dlatego w dzisiejszym poście pomogę Wam wybrać ten najbardziej odpowiedni i podpowiem czym kierować się przy jego zakupie.

Mam dla Was propozycję 5 najlepszych według mnie blenderów ręcznych, ale zanim o nich skupmy się na najważniejszych rzeczach.

Po pierwsze: Ręczny czy kielichowy

To bardzo subiektywna kwestia, ale osobiście polecam ręczny, bo ma więcej funkcji. Dla mnie praktyczność jest na pierwszym miejscu, dlatego od razu zdecydowałam się na ręczny.

Poza tym miałam blender kielichowy i nie sprawował się zbyt dobrze, często w koktajlu znajdowałam kawałki owoców. Jest mniej elastyczny jeśli chodzi o możliwości. Kolejna sprawa to mycie – bardzo niewygodne. Zaletą jest chyba tylko to, że pracuje bez pomocy, nie trzeba nic trzymać, ani w niczym mu pomagać. Jeśli miałabym kupować blender tylko do koktajli wybrałabym taki butelkowy (np. mix&go).

Blender ręczny, bardzo łatwo się myje, jest mały i nie zajmuje dużo miejsca. Ma możliwość pracy w różnych naczyniach, np. bezpośrednio w szklance z której będziemy pić koktajl. Można zblendować zupe na krem bezpośrednio w garnku. Lepsze wersje mają dodatkowe elementy do siekania, mielenia, ubijania piany, co zastępuje tarki i robot kuchenny.

Jeśli mimo wszystko nadal szukacie blendera kielichowego, pomocny będzie dla Was post na byćidealną.

Po drugie: Moc

Im większa tym lepiej. Blender ręczny o mocy 700 W to już konkretny sprzęt, który poradzi sobie z trudnymi zadaniami i się nie spali.

Po trzecie: Długość kabla

Wiele osób nie zwraca na to uwagi, a jednak ma to znaczenie w kuchni i w swobodzie pracy blendera. Są też blendery na akumulatory, ale kto by pamiętał o ich ładowaniu, a słabo by było gdyby w czasie pracy przestał działać.

Po czwarte: Obudowa i Ostrze

Niestety na rynku możemy spotkać wiele blenderów, których dolna obudowa jest plastikowa. Nie polecam tych urządzeń. Można je bardzo łatwo uszkodzić. Zwracajcie też uwagę na ostrze, powinno mieć cztery noże odpowiednio wyprofilowane, da nam to pewność, że nic nie zostanie przeoczone podczas blendowania.

Po piąte: Funkcje

Jeśli przymierzamy się do zakupu blendera, zastanówmy się, czy nie warto wydać parę złotych więcej i zapatrzeć się lepszy sprzęt z dodatkowymi akcesoriami? Dzięki nim nasze życie w kuchni będzie o wiele prostsze i szybsze. Mielenie, siekanie, ubijanie piany – blender z takimi funkcjami zastąpi inne akcesoria kuchenne.

Funkcja kruszenia lodu to to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Blender musi posiadać funkcję kruszenia lodu, której często jednak nie posiada. Latem jest szczególnie przydatna, a skoro zamierzamy zaopatrzyć się w lepszy sprzęt, kruszenie lodu to podstawa! Jest to jedno z kryteriów, które miało decydujący wpływ na wybór blenderów.

Poniżej moje propozycje:

Jak wybrać blender? - moje typy

Niepodważalnie moim numerem jeden jest blender Zelmer 491.20, posiada wszystkie pożądane przeze mnie funkcję i do tego jest w najrozsądniejszej cenie. Jutro biegnę po niego do sklepu, a za jakiś czas powiem Wam jak się sprawuje.

Edit 23.03.2015r.: Okazuje się, że nie zawsze należy kierować się ceną, a może raczej firmą. 
W Zelmer 491.20 po 8 miesiącach popsuła się nasadka miksująca, która nie jest na gwarancji. Zdecydowanie odradzam ten sprzęt. Oddzielny wpis na ten temat znajdziecie pod linkiem: BLENDER ZELMER 491.20 – WIELKI BUBEL

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

10 Responses

  1. blender to sprzet ktory powinien byc w kazdym domu 🙂 ja kupiłam z silver crest ( czyli lidl) w tamtym roku za 18 euro nie jest az tak wypasiony jak zestawy powyzej, ale spełnia moje oczekiwania 😉

  2. Ja z Zelmera już nic nie kupię od kiedy po niecałych 2 latach używania (sporadycznego, bo nie mam małych dzieci, ani dużo ubrań, które trzeba prasować, zazwyczaj ubieram jakaś dzianinową sukienkę, albo sweter i dżinsy, nie mam też stosów obrusów, ani zasłon do wielkiego domu)popsuło mi się żelazko. Moja mama prasuje o wiele więcej i ma ten sam sprzęt od 10 lat. Właśnie planuje zakup blendera i chyba wezmę bosha, może się nie zepsuje po roku.

  3. Mam blender Ronica i jak tak właśnie porównuje sobie parametry mojego urządzenie z tabelką wyżej to wiem, że dobrze wybrałam. żaden nie przekracza 1000 W, mój ma 1800 także moc jest nieporównywalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *