Przetestuj Dietę Systemową przez 7 dni! Sprawdź ofertę

Najlepsze aplikacje na smartphone dla osób na diecie

aplikacje na smartphone dla osób na diecie

Próbowałaś już wszystkiego i nadal Twoja zdrowa dieta kończy się fiaskiem? Wracasz do starych nawyków i nic się nie zmienia? Brakuje Ci motywacji, wiedzy, pomysłów na zdrowe posiłki i wyliczonego zapotrzebowania kalorycznego? Ciągle znajdujesz nowe przeciwności i nie możesz znaleźć nigdzie pomocy? Mam dziś dla Ciebie kilka aplikacji, z których warto korzystać, które pomogą Ci ułożyć dietę, wyliczyć kalorie i zrobić zdrowe zakupy.

Taki sposób może wydać Ci się bezsensowny, może myśleć, że wcale tego nie potrzebujesz, że przecież kalorie możesz wyliczyć sobie na kartce, znaleźć przepisy w sieci i trzymać restrykcyjną dietę bez problemu. A jednak nie udaje Ci się, ani pilnować swojej zdrowej diety, ani zrzucić zbędnych kilogramów.

Zakładam, że telefon to jedna z niewielu rzeczy, z którą nie rozstajesz się idąc nawet do toalety! Jeśli jeszcze nie próbowałaś korzystać z tego typu aplikacji i nie wiesz, które warte są instalacji, rzuć okiem na moją listę.1. Dieta i trening
To obecnie mój numer jeden jeśli chodzi o apki do liczenia kalorii i treningu! Łatwa w obsłudze, działa offline, ma podstawowe potrzebne produkty, istnieje możliwość dodawania własnych produktów, czy gotowych dań. Zapisuje ostatnio dodane produkty, więc łatwo też ponownie odszukać produkty z których już korzystaliśmy. Dodatkowo można zapisywać swój trening i spalone kalorie. Dla początkujących w sam raz.

2. Sprawdź kalorie
Uwielbiam proste aplikacje, ta taka zdecydowanie jest. Służy do sprawdzania kalorii. To jedyna aplikacja, w której szybko odnajdziemy potrzebny produkt i sprawdzimy jego kalorie. Lubię z niej korzystać tak na szybko, żeby sprawdzić kaloryczność danego produktu, czy mojego porannego koktajlu. Nie nadaje się na tworzenie całodniowego bilansu kalorycznego posiłków, to raczej taka doraźna pomoc w liczeniu na szybko, dla tych którzy wolą liczyć w głowie lub chcą po prostu sprawdzić dany produkt typu owoc, warzywo, pieczywo itp.3. My fitness pal 
Mam mieszane uczucia do tej aplikacji, wszędzie jest polecana, każdy się nią zachwyca… Długo zastanawiałam się, czy dodać ją w tym zestawieniu, bo to nie jest apka dla mnie, ale mój chłopak z powodzeniem z niej korzysta i jest zadowolony.
Po pierwsze jest dostępna tylko online, więc musisz mieć stałe połączenie z internetem i to już jest dla mnie pierwszy minus.
Inne co mnie odrzuciło to wyliczenie kaloryczności, my fitness pal przy liczeniu kalorii nie uwzględnia mojej aktywności poza pracą, moich stałych treningów i bardzo ucina kalorie, nawet poniżej mojej podstawowej przemiany materii, mam wrażenie że nie bierze pod uwagę też wskaźnika BMI. Z jednej strony daje duże możliwości, jest mocno rozbudowana, a z drugiej strony brakuje jej podstawowych elementów. Raczej przeznaczona dla tych bardziej zaawansowanych, którzy potrafią wziąć poprawkę na błędy kalkulatorów, samemu obliczyć kaloryczność i ręcznie wypełnić zapotrzebowanie. Trzeba początkowo spędzić nad nią trochę czasu, żeby to wszystko wypełnić i skonfigurować. Jest dość skomplikowana.
To czego nie można odmówić tej aplikacji to baza produktów jakie tam się znajdują i łatwość ich dodawania, kiedy już nauczymy się to robić. Początkowo jest ciężko, ale z czasem coraz łatwiej i szybciej posługujemy się apką.

4. My Taste/Przepisy.pl
Obie aplikacje z masą smacznych przepisów. Wg. mnie najlepsze i najprostsze w obsłudze, brakuje tylko kaloryczności przepisów.
My Taste to ogromna baza danych przepisów z różnych stron internetowych, także blogów, moja ulubiona zakładka z przepisami FIT! Jest tu cała masa inspiracji i godnych wypróbowania przepisów.
Przepisy.pl mimo, że są aplikacją Knorr’a, też są super i mają sporą bazę przepisów.

5. Zdrowe zakupy
Taka sympatyczna apka, skanujesz kod kreskowy i w zamian otrzymujesz informację o obecności w produkcie popularnych składników E i informacji na ich temat oraz opcjonalnie dodatkowych składników uczulających takich jak orzechy, soja, gluten, a także sól, cukier, GMO, czy MOM. Podoba mi się ta aplikacja, mam nadzieję że za jakiś czas się rozwinie bardziej i będzie miała nie tylko więcej zapisanych produktów, ale także więcej opcji.

Jest mnóstwo aplikacji liczących kalorie, czy aplikacji z przepisami, ale pamiętaj: najważniejsze jest Twoje zaangażowanie, Twoja motywacja i chęć do zmiany!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

6 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *