Trening na świeżym powietrzu – siłownia plenerowa

trening na swiezym powietrzu

Każda forma aktywności to jeden krok do Twojego lepszego samopoczucia, zdrowia ciała i ducha. Nie neguję żadnej formy aktywności jeśli jest ona bezpieczna i przynosi oczekiwane korzyści – przede wszystkim lepsze samopoczucie, czyli endorfiny w naszym ciele! Poza tym wakacje to nie jest odpowiedni czas na spędzanie go na siłowni. Latem jest tyle możliwości! Tyle aktywności, które można wykonywać na świeżym powietrzu! I przede wszystkim to odpowiedni czas na znalezienie swojej sportowej pasji i próbowania wszystkiego.

Zobacz: 10 SPOSOBÓW NA AKTYWNY WYPOCZYNEK LATEM

Siłownia plenerowa to świetne miejsce dla początkujących, a przy odrobinie fantazji także dla tych bardziej zaawansowanych. Kochani, nic nie odpręża bardziej niż poranny trening na świeżym powietrzu. Koniecznie spróbujcie, bo lato to najlepszy czas na to.

Zestaw treningowy dla początkujących:

Rozgrzewka:

5-10 minut

bieg + wymachy rąk, krążenia ramion, 10 przysiadów i 5 przysiadów z wyskokiem

Trening na maszynach:
Każda maszyna plenerowa jest opisana co ułatwia korzystanie z niej.

Zaczynamy (po rozgrzewce) od 5 minut intensywnych ćwiczeń na orbitreku.

Kolejnym ćwiczeniem są intensywne wymachy nóg min. 3 minuty, to ćwiczenie poprawia zmysł równowagi i fajnie rozciąga mięśnie nóg i biodra.

Jeśli chcesz mieć piękne, smukłe łydki, skorzystaj z maszyny „Prasa nożna” (cóż za nazwa, nie?), ja osobiście wole nazywać to wspięciami na palce. Poświęć na to ćwiczenie kolejne 2-3 minuty. Pamiętaj żeby mieć mięśnie nóg cały czas napięte!

Fajnym wielostawowym ćwiczeniem jest woisłowanie na maszynie, szkoda że nie ma możliwości dodania obciążenia, bo wtedy dopiero zaczyna się zabawa. Warto wiosłować, ponieważ ćwiczenie to wzmacnia nasze górne partie mięśniowe i pomaga utrzymać prostą sylwetkę (ściągnąć plecy). To jedno z lepszych ćwiczeń na proste plecy. Takie minimum to 5 minut wiosłowania.

Trening na ławeczce:

3×5 pompki na ławeczce

3×5 triceps na ławeczce (odwrócone pompki)
I na koniec jeśli to możliwe zrób brzuszki na ławce lub już w domu.

Na koniec 20-30 minut bieg w umiarkowanym tempie i wracamy do domku na smaczne śniadanko!

Poniżej pełen wakacyjny trening plenerowy dla początkujących.

Zestaw treningowy dla początkujących:

Rozgrzewka:

5-10 minut

bieg + wymachy rąk, krążenia ramion, 10 przysiadów i 5 przysiadów z wyskokiem

Trening na maszynach:

 • 5 minut intensywne ćwiczenia na orbitreku
 • 3 minuty intensywne wymachy nóg
 • 2 minuty wspięcia na palce
 • 5 minut wiosłowanie na maszynie

Trening na ławeczce:

 • 3×5 pompki na ławeczce
 • 3×5 triceps na ławeczce
 • Brzuszki na ławce

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

9 odpowiedzi

 1. Ostatnio miałam okazję przy okazji spaceru z synkiem trochę skorzystać z takiej siłowni na świeżym powietrzu i powiem Ci, że to bardzo fajna sprawa 🙂 Kiedy tylko pogoda za oknem jest sprzyjająca zdecydowanie chętniej wybieram aktywność na powietrzu najczęściej rower ( bo możemy jechać całą rodziną ), ale też bieganie i długie spacery 🙂

  Pozdrawiam 🙂

 2. Świetny pomysł z treningiem na świeżym powietrzu! Zawsze mnie kusiło, ale nadal zmagam się ze skrępowaniem w momencie pozowania do zdjęć gdy mnóstwo ludzi jest wkoło 🙂 Poza tym super figura 😉

 3. Uwielbiam trening na świeżym powietrzu. Zdecydowanie bardziej wolę iśc na siłownię pod chmurką niż na siłownię publiczną. Tego typu trening jest znacznie przyjemniejszy – choć oczywiście trudno porównywać jego efektywność, ze względu na ograniczoną ilośc maszyn i obciążeń. Natomiast – dla utrzymania formy i dobrej kondycji – trening pod chmurką, w mojej ocenie jest absolutnie wystarczający. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *