Oczyszczanie organizmu dietą

Oczyszczanie organizmu dietą

Wiosna to czas generalnych porządków po zimie. Odświeżamy mieszkanie i chcemy poczuć zapach wiosny w naszym czterech kątach. Często jednak zapominamy o generalnych porządkach w naszym organizmie. Może i odżywiasz się zdrowo, może jesz codziennie śniadanie, może i jesteś prozdrowotnym krejzolem, a może czasem jednak zdarza Ci się małe odstępstwo od zdrowej diety, może czasem nie chce Ci się umyć dokładnie warzyw, może… Nie ważne, przecież o mieszkanie też dbasz zimą i je sprzątasz, jednak kiedy przychodzi wiosna pragniesz poczuć ją pełną piersią w swoim domu. Tak samo jest z twoim organizmem, „sprzątasz” je codziennie, ale nikomu nie zaszkodzi kilkudniowe generalne oczyszczanie organizmu.

Długo zastanawiałam się, czy naprawdę można oczyścić swój organizm w kilka dni?

Prawda jest taka, że nie. NIE MOŻNA. Oczyszczanie organizmu to długotrwały proces wymagający stałego zaangażowania. Istnieją, różne sposoby oczyszczania: jelit, nerek, wątroby, inaczej będziemy oczyszczać organizm z toksyn, nikotyny, alkoholu czy cukru.

Czy da Ci coś 3-dniowy detoks?

Jasne, jeśli na co dzień zdrowo się odżywiasz. Jeżeli twoja dieta daleka jest od zdrowego odżywiania przygotuj się do tego kilka dni wcześniej, wprowadzając do diety zdrowe lekkie posiłki.

Nie podam konkretnego przepisu na kilkudniowy detoks. Nie, jeszcze nie dziś i nie jutro. Jestem na etapie testowania, czytania książek i artykułów, stosowania diet detoksykacyjnych i poznawania „zjawiska” jakim jest kilkudniowe oczyszczanie organizmu. W kilka dni niestety nie posprzątasz tego co nabałaganiłeś przez kilka lat. To co na 100% mogę polecić (naprawdę działa) to szklanka wody z cytryną na czczo i spożycie pierwszego ZDROWEGO posiłku minimum 30 minut po jej wypiciu.

Koniecznie wprowadź do diety lekkie zdrowe dania, zjadaj więcej sałatek, surowych i gotowanych warzyw. Świeżo wyciskane soki owocowe staraj się pić z rana, soki warzywne i warzywno-owocowe możesz pić cały dzień.

Pij napary z ziół i ziołowe herbatki. Do tego wszystkiego dołóż odrobinę relaksu w saunie, aktywność fizyczną, zimny prysznic lub kąpiel osmotyczną. Zmiany wprowadzaj powoli. Nie oczekuj spektakularnych efektów już na drugi dzień. Pierwsze pozytywne zmiany możesz zobaczyć dopiero po  kilku tygodniach, a nawet miesiącu.

Jak już to zrobisz i poczujesz pierwsze pozytywne zmiany zrób sobie dzień głodówki i przystąp do generalnego oczyszczania organizmu. Możesz skorzystać, tak jak ja z książek o detoksie i wybrać coś dla siebie lub napisać do mnie prywatną wiadomość 🙂

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

7 odpowiedzi

  1. O tak, detoksykacja wewnętrzna jest równie ważna jak i zewnętrzna. Musimy dbać przede wszystkim o to co mamy w środku, aby dało nam paliwo do działania jak najdłużej 🙂 Też aktualnie interesuję się oczyszczeniem.

  2. Super post, nigdy wcześniej się tym nie interesowałam 🙂 Na pewno spróbuję pić codziennie wodę z cytryną i poczytam więcej w internecie. Czekam na kolejne posty ,buziaki! :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *