Przetestuj Dietę Systemową przez 7 dni! Sprawdź ofertę

Las w szkle i zdrowe rośliny, do sypialni

Las w sloiku DIY
Las w szkle

„Rośliny do sypialni? Zwariowałaś? Przecież one w nocy zabierają tlen i produkują dwutlenek węgla!” No tak, rośliny właśnie tak oddychają. Są jednak rośliny, które nawet nocą produkują tlen, oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i sprzyjają tworzeniu się przyjemnego mikroklimatu w pomieszczeniu. W sypialni, gdzie odpoczywamy i śpimy, ważne jest by zadbać o odpowiedni mikroklimat, świeże i czyste powietrze.

Rośliny roślinami, ale najważniejsze jest, żeby zawsze przed snem krótko, ale intensywnie przewietrzyć pomieszczenie. Nie zapominajmy o tym, ponieważ jest to bardzo ważne! Każda rzecz, która znajduje się w pomieszczeniu emituje zanieczyszczenia. Dywany, wykładziny, materace, regały itp. zawierają kleje, farby, rozpuszczalniki i inne chemikalia, które emitują niebezpieczne substancje takie jak rakotwórcze formaldehydy, LZO i inne.

Uwielbiam rośliny i nie wyobrażam sobie mieszania bez nich, mimo że gdy byłam mała potrafiłam ususzyć zwykłego kwiatka, a za często podlewać kaktusy. Na szczęście zła passa do roślin jest już dawno za mną. Nauczyłam się dbać o roślinki i pokochałam je (chyba) z wzajemnością.

Istnieją gatunki roślin, które nawilżają powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń. Jednak dziś na tapecie są rośliny produkujące tlen nocą! Są to tzw. rośliny CAM. Nie będę się o tym szczególnie rozpisywać, chodzi po prostu o to, że rośliny te pobierają dwutlenek węgla nocą lub przez całą dobę i magazynują go, a następnie przetwarzają w ciągu dnia (fotosynteza CAM). Do taki roślin zaliczamy głównie gatunki klimatu suchego.

W sypialni możesz zatem ustawić:

– sukulenty (aloes drzewiasty, kaktusy, drzewko szczęścia, sansewieria, niektóre draceny),

– storczyki,

–  skrzydłokwiaty,

– bromelie.

Poczytaj, poszukaj i wybierz coś specjalnie dla siebie 🙂 A kiedy już zdecydujesz, jakie roślinki chciałabyś ustawić w pokoju, zrób to ślicznie.

Las w szkle

Terrarium dla roślin chodziło za mną już od dawna, pierwsze inspiracje znalazłam na pintereście (moje tablice na Pinterest) i od razu je pokochałam. Chwilę później miałam je w mieszkaniu. Wykonanie jest bardzo proste. Takie terrarium możesz mieć także w swoim domu 🙂

las w kuli jakie rośliny

Las w szkle:

– szklanej kuli, słoika, szklanego spodka, co tylko przyjdzie Ci na myśl,

– roślin – sukulentów,

– ziemi – najlepiej ziemi specjalnie do kaktusów,

– białych kamyczków oraz piachu – do zrobienia warstw,

– innych dodatków: muszelek, kamyczków itp.

Las w słoiku jak zrobic

Układasz warstwy z kamyczków, piasku i ziemi, sadzisz roślinki, wkładasz dodatki takie jak kamyczki, muszelki i gotowe 🙂

las w kuli

 ___________________________________________________________

Zobacz więcej wpisów z kategorii Lifestyle oraz moje drobne DIY:

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

9 odpowiedzi

  1. Oo a ja teraz na dzień kobiet dostałam drzewko szczęścia od narzeczonego czyli chłopak zna się na rzeczy 🙂 W dodatku kwiatek lubi zaniedbania czyli jak znalazł…. 😀 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *