Czy zdrowe jedzenie – czy to ma sens?

Zdrowe odżywianie

Zdrowe jedzenie – czy to ma sens? Trwała zmiana odżywiania daje szanse na pełnię zdrowia. Dlaczego piszę o szansie a nie gwarancji? Bo mimo, że zdrowe odżywianie to podstawa dobrego samopoczucia, poprawnej pracy narządów wewnętrznych, pięknych włosów, paznokci i gładkiej, jędrnej skóry, na pełnię zdrowia składają się też inne czynniki.

Chciałabym dziś rozwiać wątpliwości wszystkim, tym którzy mówią: „Na coś muszę umrzeć” i nie próbują nawet zmienić swoich nawyków. A tu przecież chodzi o jakość naszego życia! Szybko jednak następuje zmiana myślenia w momencie kiedy w grę wchodzi walka o zdrowie, tylko dlaczego tak późno?

Szkoda, że lubimy leczyć niż zapobiegać, a przecież zdrowe jedzenie jest takie proste. SERIO! Wszystko zaczyna się w naszej głowie, potem muszą dość chęci i zaangażowanie. Kiedy zdrowe nawyki wchodzą w krew, pozostają z nami tak długo jak im na to pozwalamy. Przestawia się nasze myślenie oraz odczucia smakowe.

Usuwając z diety nafaszerowane chemią produkty powoli zaczynamy odczuwać prawdziwy smak. Nie dzieje się to od razu, dlatego też często na początku zdrowe jedzenie nie smakuje! Nie za sprawą, że jest ono niedobre, niesmaczne, niearomatyczne, ale za sprawą że nasz mózg przyczajony jest do silnych bodźców, a do tego często uzależniony jest od cukru, soli i polepszaczy smaku.

JAK ZWALCZYĆ OCHOTĘ NA CUKIER? MOJE SPRAWDZONE SPOSOBY.

Dlaczego zdrowe jedzenie ma sens?

Bo przynosi korzyści, zarówno te, które widać, jak i te niewidoczne, takie jak m.in. poprawa samopoczucia. Dobre zdrowe jedzenie zapewni każdego dnia pełnię energii, radość i ciekawość tego co przyniesie nadchodzący dzień, koniec ze zmęczeniem, apatią i kiepskim humorem.

Zamiast kupować kolejny suplement na piękne włosy, skórę i paznokcie, kup sobie warzywa i owoce. Żaden suplement diety nie zapewni Ci niesamowitych efektów, nawet jeśli nastąpi poprawa, po miesiącu czy dwóch problemy wrócą. Działanie takich środków często jest powierzchowne, zamiast likwidować przyczynę likwidują jedynie objawy!  A tymczasem na wyciągnięcie ręki masz poprawę urody, wystarczy tylko pić kolorowe koktajle warzywno-owocowe, jeść sałatki, zdrowe tłuszcze w postaci pestek, nasion, czy orzechów – te składniki zapewnią Ci poprawę wyglądu.

Zamiast leczyć kolejne przeziębienie przy pomocy środków farmakologicznych użyj tych naturalnych: naparów z ziół, kiszonek, zielonych koktajli.

Zobacz wpisy:

zdrowe odzywianie naturalnie

Popraw jakość swojego życia zdrowym jedzeniem

Popraw jakość swojego życia wprowadzając drobne zmiany na lepsze. Zacznij od kuchni! To tam przede wszystkim przygotowujesz swoje zdrowie, dobre samopoczucie i energię na cały dzień. Sprawdź: 10 zdrowych nawyków od których możesz zacząć

Stawiaj sobie kolejne drobne cele zmian, zaczynając o nawyków żywieniowych, a kończąc na zadowoleniu z pracy i miejsca w którym aktualnie się znajdujesz.

Jak zapoczątkujesz zmianę na płaszczyźnie, jaką jest żywienie, dużo łatwiej będzie Ci podjąć kolejne kroki, nawet te niezwiązane ze zdrowym style życia. Kiedy Twój mózg będzie odpowiednio odżywiony zdrowym jedzeniem i dotleniony fajną dawką aktywności fizycznej, zobaczysz co naprawdę w Twoim życiu wymaga zmiany. Może nic, a może zauważysz że nadszedł czas na zmianę pracy, albo poczujesz chęć kształcenia się i samorozwoju?

Zapoczątkuj zdrową zmianę, która jak tocząca się kula śnieżna nabierać będzie rozpędu zbierając po drodze leżący śnieg. Tak też Twoja drobna zmiana zapoczątkuje prawdziwą zdrową rewolucję w Twoim życiu.

Nie wiesz jak zacząć? Sprawdź dietę systemową!

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

7 odpowiedzi

  1. To co jemy wpływa na nasze samopoczucie i przede wszystkim sylwetkę. Czasami warto zgrzeszyć, tak dla balansu ;)Jeżeli raz zjemy zdrowo to nic się nie zmieni, więc antagonistycznie raz na jakiś czas warto skusić się na małe conieco trzymając dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *