Wszystko co powinnaś wiedzieć idąc po raz pierwszy na siłownie

pierwszy raz na silowni
co powinnaś wiedzieć idąc po raz pierwszy na siłownie

Pamiętam, jak bardzo nie chciałam pójść na siłownie, jak bardzo nie chciałam zacząć ćwiczyć wśród spoconych, wykoszonych gości. Siłownia kojarzyła mi się tylko z gęstą atmosferą i kipiącym zewsząd testosteronem. Długo trzeba było mnie przekonywać do pierwszego razu, bo nie miałam pojęcia co powinnam wiedzieć idąc po raz pierwszy na siłownie. Teraz to miejsce w którym zostawiam całą złość, smutek, żal i wszystkie negatywne w danym momencie emocje i odczucia. Siłownia nie pyta, siłownia rozumie!

co powinnaś wiedzieć idąc po raz pierwszy na siłownie?

Zacznijmy w ogóle od rozwiania Twoich wątpliwości co do siłowni.  Ostatnio właśnie zastanawiałam się co tak naprawdę powodowało to, że nie chciałam iść na siłownie i jak rzeczywistość zweryfikowała moje myślenie o tym miejscu.

1.Bałam się ludzi i ich opinii o mnie.

Bałam się że się ośmieszę, ćwicząc małym ciężarem i nieumiejętnie wykonując ćwiczenia. Byłam pewna, że na siłownie chodzą tylko koksy, którzy będą patrzeć na mnie z góry. W rzeczywistości poznałam kilku bardzo fajnych ludzi, z którymi zawsze można zbić piątkę, ba spotkałam tam także mojego kolegę z podstawówki! Po tylu latach. Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na siłowni, ale możesz się spodziewać głównie fajnych ludzi! Bo na siłkę chodzą tylko spoko ludzie 🙂2. Co ja w ogóle mam tam robić? Jak ćwiczyć, jak korzystać z maszyn? 
Przede wszystkim przed treningiem należy dobrze rozgrzać wszystkie mięśnie i o tym pamiętaj zawsze! Jeśli nie wiesz jak korzystać z danej maszyny poproś trenera o instruktarz. Możesz także przed pójściem na siłownie przejrzeć instruktażowe filmiki na Youtube. Dobrą opcją jest wybranie się po raz pierwszy na siłownie z kimś, kto już od jakiegoś czasu już na nią chodzi lub jeśli nie masz nikogo takiego, wykup sobie trening z trenerem personalnym tak, jak zrobiłam to ja. Trener personalny rozpisał mi cały trening i pokazał jak wykonywać ćwiczenia. Rozwiał wszystkie moje wątpliwości i kolejne treningi bez problemu mogłam wykonywać sama.

3.Argumentem wielu kobiet przeciwko siłowni jest potężna muskulatura, takie też było i moje podejście. Jak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy od typu treningu, który wykonujesz i przede wszystkim od diety. Żeby zbudować konkretne mięśnie trzeba mieć trening hipertroficzny, przerzucać konkretne ciężary i odpowiednio dużo jeść. Jeśli myślisz, że zbudowanie kawałka mięśnia na siłowni u kobiety jest proste to się grubo mylisz.No więc skoro już rozwiałam wszystkie Twoje wątpliwości, przejdźmy do konkretów.

Jaką siłownię wybrać?

Odpowiedź jest prosta, albo tą która jest najbliżej Twojego domu, albo ta którą mijasz w drodze do pracy. A o tym czy warto wybrać siłownię żeńską tutaj: FEMALE OR MALE

Co wziąć ze sobą na siłownię?

Temu wątkowi jakiś czas temu poświęciłam oddzielny wpis. Zobacz co powinnaś mieć w swojej torbie na siłownię: CO JEST W MOJEJ TORBIE NA SIŁOWNIE?

Muzyka na siłownię

Zobacz też moją energetyzującą playlistę na siłownię – z muzyką +10 do siły 🙂 MOJA MOTYWUJĄCA PLAYLISTA NA SIŁOWNIE 

Jak zacząć trening?

Zawsze trening rozpoczynaj od ROZGRZEWKI. Na początku 5-10 minut na bieżni, następnie wymachy, skłony, wykroki, przysiady itp. Zobacz instruktarz prawidłowej rozgrzewki: http://www.rozgrzewajsie.pl/


Zawsze trening rozpoczynaj od ROZGRZEWKI. Na początku 5-10 minut na bieżni, następnie wymachy, skłony, wykroki, przysiady itp.
Zobacz instruktarz prawidłowej rozgrzewki: http://www.rozgrzewajsie.pl/

Trening siłowy

Na szczęście na moim blogu udostępniłam Wam niejeden mój trening. Oczywiście są to treningi dopasowane do moich upodobań i potrzeb, ale jak chcecie zawsze możecie z nich skorzystać (na własną odpowiedzialność). Wszystkie treningi są proste i odpowiednie dla amatorów treningów siłowych.

Zakończenie treningu

Wielu zapomina o poprawnym zakończeniu treningu. Końcem treningu jest ROZCIĄGANIE. Pamiętaj o tym, bo podczas treningu siłowego mięśnie tracą elastyczność.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

9 odpowiedzi

    1. Współczesne siłownie to tak naprawdę centra fitnessu. Nie ma w nich wyłącznie ciężkiego żelastwa, ale sprzęty, które pozwalają bardzo kompleksowo i wszechstronnie modelować sylwetkę. Dlatego też w takich warunkach świetnie odnajdą się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

  1. Aż mi się przypomniało, kiedy w wakacje bałam się po zajęciach fitnessowych pójść na siłownie, bo te wszystkie przyrządy wydawały mi się wielkimi zabawkami dla dużych chłopców, a jak ja taka mała dziewczyna, co nawet 160 cm nie ma, będzie na nich wyglądać. No ale w październiku się przemogłam i jak na razie chodzę systematycznie i tamte myśli wydają mi się śmieszne 😛 oby więcej dziewczyn się przemogło i też chodziły na siłownie 😀

  2. Widok kobiety na siłowni już od dawna nie jest niczym niezwykłym. Duże zróżnicowanie sprzętu w klubach fitness pozwala nie tylko budować masę mięśniową, ale także spalać tłuszcz, poprawiać wydolność czy wysmuklać sylwetkę. Tak więc siłownia już dawno przestała być zarezerwowana tylko dla facetów.

  3. Kobiety na siłowni to najlepsze co mogło spotkać mężczyzn:) Nic tak nie mobilizuje do łamania kolejnych rekordów jak piękne Panie kręcące się w pobliżu i dyskretnie obserwujące trenujących mężczyzn!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *