Jak poprawić sobie humor? 5 skutecznych sposobów

Jak poprawić sobie humor

Szybkie sposoby na poprawę humoru, które zawsze działają! Sprawdź jak poprawić sobie humor korzystając z tych 5 skutecznych sposobów na poprawę humoru.

Jak poprawić sobie humor?

Masz natrętne myśli, odczuwasz napięcie, jest Ci bardzo smutno i nie wiesz dlaczego? Oto 5 niesamowicie skutecznych technik, korzystaj z nich zawsze kiedy odczujesz spadek nastroju. Co więcej zadbaj o dietę obfitującą w SuperFoods niwelujące stres, a także o hormony szczęścia.

1. Włącz swoją ulubioną muzykę

Jeśli nie wiesz jak poprawić sobie humor to najpierw włącz ulubioną muzykę! Dobra muzyka to życie, bez niej byłoby cicho, smutno i nudno. Muzyka ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i wywołuje w nas emocje od smutku, tęsknoty do radości, a nawet euforii. Włącz swoją ulubioną muzykę i daj się ponieść flow!

2. Posłuchaj afirmacji motywacyjnej

Odkąd zaczęłam słuchać porannych afirmacji zaraz po przebudzeniu moje samopoczucie poprawiło się i ma się całkiem dobrze nawet w najbardziej stresujące i ponure dni. Mam kilka swoich ulubionych 12-20 minutowych filmików na Youtube z anglojęzycznymi afirmacjami do których wracam zawsze kiedy poczuje się gorzej. Słuchanie afirmacji „I am…” może wydawać się błahe i bezsensowne, ale przynosi niesamowite rezultaty! Nasza podświadomość absorbuje wszystko co słyszy, a mózg na tej podstawie poszukuje potwierdzenia w rzeczywistości. Zatem lepiej, żeby nasz mózg poszukiwał pozytywnych rzeczy w otoczeniu i pozwalał rozbrzmiewać w naszej głowie słowom wzmacniającym naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Nigdy odwrotnie.

3. Poćwiczy, idź na spacer lub pomedytuj

Aktywność fizyczna daje satysfakcję na różnych poziomach życia. Jest to satysfakcja związana z poprawą zdrowia, zadbaniem o siebie, wykonanym zadaniem, a nawet pokonaniem własnych barier i ograniczeń. Dodatkowo po prostu pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin. To hormony peptydowe, które składają się z różnej ilości aminokwasów. Jest ich więcej niż 20, jednak najważniejsze są tylko trzy – alfa, beta i gamma – endorfiny. Hormony te redukują odczuwanego bólu, a ponadto łagodzą poziom doświadczanego przez organizm stresu. Przyczyniają się do odczuwania zadowolenia, błogości, a nawet euforii! Więc warto!

4. Zrób sobie zabieg pielęgnacyjny w domu lub udaj się do kosmetyczki

Domowe zabiegi na ciało, na pewno poprawią Ci humor! Dzięki zabiegom w domu, czy u kosmetyczki Twoje ciało będzie zrelaksowane i dotlenione, a skóra świeża. Osobiście uwielbiam robić sobie domowe spa na poprawę humoru. Zazwyczaj przygotowuje sobie różne kosmetyczne zabiegi na ciało. Żeby skóra była jędrna, dotleniona i ładnie wyglądała, poza zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną ważne jest dbanie o skórę poprzez domowe zabiegi kosmetyczne. Naturalna pielęgnacja ciała to „kropka nad i” w kwestii dbania o zdrowie.

5. Obejrzyj dobrą komedię

To nie jest łatwe znaleźć dobrą i zabawną komedię. Ja bardzo lubię kino francuskie, ale obejrzałam też kilka naprawdę dobrych niemieckich komedii. Filmy jakie mogę polecić to:

  • Za jakie grzechy dobry boże.
  • I znowu zgrzeszyliśmy, dobry boże.
  • Złe Mamuśki

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *