Cztery podstawowe zasady zdrowego stylu życia

Cztery podstawowe zasady zdrowego stylu życia

Cztery podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Co robić, żeby żyć zdrowo? Jak dbać o siebie i swój organizm? Sprawdź 4 zasady zdrowego życia.

Zasada nr 1 Zdrowo się odżywiaj

Odpowiednie żywienie odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Jeżeli produkty, które jemy, są odpowiednio dobrane i pełnowartościowe wiemy, że odżywiamy się zdrowo. Kiedy jesteśmy zdrowi, a każda nasza komórka jest odpowiednio nawodniona i odżywiona jesteśmy radośni i mamy dużo energii. Takie są efekty odpowiednio skomponowanej, zdrowej diety, której podstawą są białka, tłuszcze i węglowodany. To podstawowe makroskładniki diety, na temat których każdy powinien mieć przynajmniej minimum wiedzy pozwalającej na prowadzenie zdrowego trybu życia.

Zasada nr 2 Pij wodę

Pij dużo wody, nie napiszę Ci że koniecznie musisz dziennie wypić 2 litry wody. To sprawa bardzo indywidualna, jeśli ćwiczysz twój organizm będzie potrzebował więcej wody niż zwykle, jeśli jest gorąco jak np. teraz kiedy jest lato, również powinno się pić więcej wody. Ja z reguły piję ok 1,5 litra wody dziennie, nie wliczając w to wody znajdującej się w innych produktach, które spożywam w ciągu dnia.

Zasada nr 3 Dobrze się wysypiaj

Staraj się nie zarywać nocy i śpij przynajmniej 7 godzin na dobę. Ważne jest, żeby dobrze się wyspać i przyzwyczaić swój organizm do stałych godzin snu. Dobry sen to podstawa Twojego pozytywnego samopoczucia już od samego rana. Zobacz więcej: Zdrowy sen – jak spać, żeby się wyspać?

Zasada nr 4 Ćwicz

Staraj się ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, nie musi być to siłownia, może to być trening w domu z Ewą Chodakowską. Może to być także godzina intensywnego spaceru, czy półgodzinna przejażdżka na rowerze lub na rolkach. Tak na prawdę, jeśli nie zależy Ci żeby schudnąć, tylko żeby być w dobrej formie przez cały rok, wystarczy że będziesz przynajmniej 3 razy w tygodniu poświęcał godzinę na jakiś ruch, nie ważne jaki, ważne żeby się ruszać. To jest potrzebne, żeby dotlenić nasz organizm i poczuć się lepiej. Zobacz więcej wpisów z kategorii sport i zainspiruj się do aktywnego życia. Kilkanaście minut dziennie spędzonych aktywnie poprawi Twoje samopoczucie i stan Twojego zdrowia. Tak wyglądają cztery podstawowe zasady zdrowego stylu życia.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *